. https://twitter.com/KuzminskiKonrad
Źródło: https://twitter.com/KuzminskiKonrad
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Stycznia 2020

Wszyscy widzieli nagranie. O oprawcę kota z Prabut upomniał się lokalny klub bokserski

Kot bity metalową pałką przez zakapturzonego właściciela – ten obrazek widziała większość użytkowników internetu. Sprawcą był mieszkaniec Prabut w województwie Pomorskim. Mężczyzną oczywiście zajęła się policja. Teraz do sprawy włączyli się również lokalni bokserzy.

Prabuty zapewne nie kojarzą się zbyt dobrze polskim internautom. To właśnie mieszkaniec tej miejscowości stał się oprawcą bezbronnego kota, który mimo usilnych prób nie potrafił skryć się przed spadającymi na niego razami metalowej pałki. Ze złą opinią miasta postanowili zawalczyć członkowie lokalnego klubu bokserskiego. Mężczyźni zaznaczają, że przemoc wobec zwierząt jest niedopuszczalna i zapraszają oprawcę do siebie.

"Lubisz krzywdzić słabszych? Przyjdź skrzywdzić nas!!!", głosi napis na transparencie trzymanym przez prabuckich bokserów.

Amatorski Klub Bokserski Polonia Prabuty

Kot skatowany pałką. Bokserzy: przyjdź skrzywdzić nas

"Tydzień temu, za sprawą zwyrodnialca katującego bezbronne zwierzę, o Prabutach usłyszała cała Polska. Ten transparent wykonany podczas treningu, jest naszą na to odpowiedzą", czytamy na facebookowym profilu Amatorskiego Klubu Bokserskiego Polonia Prabuty.

"Amatorski Klub Bokserski Polonia Prabuty to kilkunastu chłopaków trenujących ten piękny i uczący pokory sport. Starsi z nas dobrze już poznali życie, młodszych staramy się czegoś nauczyć", oświadczają członkowie klubu. Zaznaczają, że zdjęcie nie zostało przez nich wykonane, by się lansować. Ma być głosem sprzeciwu wobec przemocy wymierzanej najsłabszym. "Zrobiliśmy to zdjęcie, żeby pokazać, że Prabuty to nie tylko patologia. Że zdziczenie oraz nieludzka podłość są tutaj tylko marginesem i że są tutaj ludzie, którzy nie pozwolą, aby ten margines zajmował zbyt wiele miejsca".

– Kilku z nas sporo w swoim życiu ocierało się o różne zdarzenia związane z przemocą i dlatego nie wyobrażamy sobie akceptacji dla takiej patologii i krzywdzenia innych. Człowieczeństwo to też miłość do zwierząt – mówił pan Andrzej, członek klubu bokserskiego Polonia, rozmowie z prabuckim portalem "Nasze Miasto".

ZOBACZ TAKŻE:

1. Już za tydzień 2 miliony osób będzie płacić więcej o 100 złotych. Podwyżka nie do uniknięcia

2. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach

3. Niewyobrażalnie skrzywdził swojego psa. Sąsiedzi zamiast zareagować, zachowali się haniebnie

4. Beata Tadla mocno o Danucie Holeckiej. Musiało boleć

5. Czego boi się Tadeusz Rydzyk? Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

6. Wirus Wuhan właśnie dotarł do Europy. Zakażeni cierpią męki