Kot. (screen) Youtube/BBC NewsŹródło: (screen) Youtube/BBC News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 16 Października 2020

Nagranie wzrusza do łez. Agresywny pies rzucił się na małego chłopca, nagle pojawił się kot i ruszył dziecku na pomoc

4-letni chłopiec jechał na rowerze, gdy nagle zaatakował go agresywny pies. Ku zaskoczeniu wszystkich ludzi, którzy biegli chłopcu na pomoc, pierwszej udzielił jej kot, który zaskoczył psa i przegnał go. Zdawałoby się, że jest to absolutnie "nie-kocie" zachowanie, ale może warto inaczej spojrzeć na nasze mruczące czworonogi.

Do zdarzenia doszło w 2014 roku w Kalifornii. Kotka uzyskała nawet kilka nagród za swoje bohaterskie zachowanie.

Koronawirus w Koronawirus w "Tańcu z gwiazdami". "Musiałam przerwać próby"Czytaj dalej

Bohaterski kot uratował chłopca

Właściwie nawet nie kot, a kotka. Tara albo Zatara, jak brzmiało jej pełne imię, urodziła się najpewniej na wolności. Do rodziny Triantafilo dołączyła w 2008 roku po tym, jak podążała za rodzicami zaatakowanego potem przez psa chłopca do ich domu. Jej imię było nawiązaniem do "Hrabiego Monte Christo", w którym tytułowy bohater otrzymał takowe od przemytników.

13 maja 2014 roku, syn rodziny Triantafilo, autystyczny, 4-letni chłopiec Jeremy, jeździł przed swoim domem na rowerze. Wtedy zza samochodu wyskoczył młody, 8-miesięczny pies, mieszaniec labradora i chow-chow i zaatakował nogę dziecka. Pies szarpał nogę chłopca, ciągnąc go na jezdnię i wtedy do akcji wkroczyła Tara. Kotka zaatakowała młodego psa i odepchnęła go. Potem jeszcze spojrzała, czy z chłopcem wszystko w porządku i ruszyła w pogoń za agresorem.

Chłopiec musiał mieć założone 10 szwów na lewą łydkę, ale na szczęście rana szybko się zagoiła, a on mógł podziękować swojej ukochanej kotce, którą nazwał swoją bohaterką.

Jak można było wydać tę sumę? Rydzyk dostał od rządu kolejne 6 mlnJak można było wydać tę sumę? Rydzyk dostał od rządu kolejne 6 mlnCzytaj dalej

Kotka została potem zaproszona na mecz lokalnej drużyny baseballowej, gdzie po raz pierwszy doceniono jej czyn, a potem posypała się dla niej lawina nagród. Jedna od Cat Fanciers' Association, które po raz pierwszy w swojej historii przyznało nagrodę dla kociej bohaterki. Została również wybrana z okazji parady organizowanej na święta Bożego Narodzenia, pierwszym nie-ludzkim szeryfem Bakersfield, w którym doszło do zdarzenia. Została również sklasyfikowana na 22 miejscu w rankingu najbardziej wpływowych kotów magazynu "Friskies".

Jaki był los nieszczęsnego psa?

Agresywny młody pies, który zaatakował Jeremy'ego, Scrappy, nie mógł niestety liczyć na dobry los. Najpierw jego rodzina oddała go na badania do lokalnego Animal Care Center, gdzie dokładnie sprawdzono, czy nie miał on wścieklizny.

Po tym, jak wideo stało się viralem, wielu ludzi pisało petycje, by nie usypiać młodego agresora. Wiele telefonów, które otrzymywało w tamtym momencie ACC dotyczyło właśnie losu tego psa. Niestety, wbrew woli wielu widzów i internautów, Scrappy został uśpiony po 10 dniach obowiązkowej kwarantanny. Miało się to zdarzyć w bardzo spokojnych okolicznościach, jednak o tej decyzji było głośno jeszcze przez jakiś czas.

Opublikowano najnowsze informacje o stanie zdrowia Romana GiertychaOpublikowano najnowsze informacje o stanie zdrowia Romana GiertychaCzytaj dalej

Szczególnie istotne jest to w kontekście ostatnich spraw związanych z pogryzieniami dzieci. Tutaj historia skończyła się chociaż w połowie szczęśliwie...

DZISIAJ GRZEJE: 1. Początek końca Tadeusza Rydzyka? Wszczęto procedury, których finał może być bolesny
2. Sprowokują, będą udawać kogoś innego. A potem nałożą gigantyczną karę
3. Stan polityka PiS zakażonego koronawirusem pogorszył się. Jest pod tlenem

źródło: [wikipedia.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Żyła skomentował obostrzenia w związku z pandemią. Jego reakcja absolutnie nas rozbroiła (FOTO)
  2. "Taniec z gwiazdami": decyzja w sprawie Sylwestra Wilka zdumiała fanów. Wiemy, z czym zmierzy się dziś na parkiecie
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Ministerstwo Zdrowia przedstawiło wytyczne dotyczące pogrzebów. Wielu Polaków jest oburzonych

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News