kot. KM PSP w GdyniŹródło: KM PSP w Gdyni
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 7 Września 2020

Niesamowita i poruszająca akcja strażaków. Dwa koty były nieprzytomne i nagle wydarzył się cud

Kot to zwierzę, które dla wielu jest nieodzownym elementem życia, kompanem zabaw i towarzyszem. Tego samego zdania byli gdyńscy strażacy, którzy wykazali się niesamowitą postawą. Uratowali dwa futrzaki z palącego się mieszkania i gdyby nie ich interwencja, zwierząt by już nie było.

Gdyńscy strażacy są osobami godnymi naśladowania. Ich postawa wzruszyła internautów.

Osobisty dramat gwiazdy Osobisty dramat gwiazdy "M jak miłość". Wiemy, co przeżyła i co się stałoCzytaj dalej

Kot w mniemaniu strażaków to istnienie, o które należy walczyć

Podczas interwencji na ul. Morskiej w Gdyni okazało się, że w płonącym mieszkaniu znadują się dwa koty. Gdy funkcjonariusze weszli do palącego się lokum, ujrzeli nieprzytomne zwierzaki. Od razu postanowili działać, wynosząc je przede wszystkim z zaczadzonego pomieszczenia. Po chwili udzielili im pierwszej pomocy i zaczęli je reanimować. Kiedy odzyskały przytomność, wróciły do zmartwionych i wzruszonych właścicieli.

Podczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonychPodczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonychCzytaj dalej

Według doniesień "Dziennika Bałtyckiego", oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, mł. kpt. Jakub Friedenberger, do zdarzenia i akcji ratunkowej doszło w niedzielę 06.09.20. w godzinach popołudniowych. Strażacy po otrzymaniu informacji o pożarze w mieszkaniu na ul. Morskiej od razu dotarli na miejsce. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. 99 groszy i już się najadasz, klienci Biedronki przecierają oczy ze zdumienia. Od dziś rozpoczęła się niebywała fiesta 2. Nie wiesz, ile tracisz, pozbywając się liści z kalafiora. Już nigdy więcej ich nie wyrzucisz 3. Kiedy solisz rosół - na początku czy pod koniec gotowania? W zależności od odpowiedzi smak zupy może się diametralnie zmienić

- Rozdysponowaliśmy tam 5 zastępów straży pożarnej, na miejscu okazało się, że kilkanaście osób zostało już ewakuowanych, jednak w płonącym mieszkaniu wciąż przebywały dwa koty. Strażacy weszli do środka i odnaleźli je nieprzytomne, po przeprowadzeniu resuscytacji zwierzaki odzyskały przytomność i zostały przekazane właścicielom - mówi mł. kpt. Jakub Friedenberger z gdyńskiej Straży Pożarnej.


Kot to specyficzne zwierzę, które chodzi własnymi ścieżkami. Nie zawsze ma ochotę na pieszczoty i rzadko stosuje się do zasad, których wymagają domownicy. Właśnie dlatego wielu ludzi uwielbia te zwierzęta i ceni ich indywidualność. Ciężko powiedzieć, czy akurat koty to ulubione zwierzęta strażaków z Gdyni, bo z pewnością uratowaliby każde inne istnienie w takiej sytuacji. Nie da się jednak zaprzeczyć, że gest i delikatność mundurowych jest wyjątkowo ujmująca i poruszająca. Obecnie zdjęcia z akcji krążą po sieci, a strażacy z Gdyni zyskali ogrom fanów i usłyszeli mnóstwo ciepłych słów pod swoim adresem.

kotkotkotkotkot

Źródło: [Dziennik Bałtycki, KM PSP w Gdyni]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ZUS wygadał się, jak podwyższyć swoją emeryturę. Rozwiązanie jest proste, a wiele osób nie korzysta
  2. GIS wydał pilne ostrzeżenie. Jedzenie z Biedronki, Lidla, McDonald's, Selgrosa i Intermarché z salmonellą
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone