kot. wikimedia/JsksiŹródło: wikimedia/Jsksi
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 7 Lipca 2020

Nie żyje najstarszy kot świata. Nie uwierzycie, ile miał lat

Kot z z Devon w Wielkiej Brytanii przeżył łącznie 31 lat. Jego właścicielka mówi w wywiadzie, że spodziewała się takiego obrotu sprawy. W grudniu rozmawiała z mężem, że to na pewno są już ich ostatnie wspólne święta z Rubble.

Rubble spędził ze swoją właścicielką prawie całe życie - Mieszkałam sama, więc dostałam go, gdy był jeszcze kociakiem. Zawsze traktowałam go jak dziecko - mówi kobieta, która otrzymała go na swoje 20 urodziny.

Oficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą PolskęOficjalny i pilny wniosek o ujawnienie tożsamości osoby, która nie wylogowała się w Sejmie. Afera na całą PolskęCzytaj dalej

Długowieczny kot 

Właścicielka Rubble przyznaje, że w ostatnich miesiącach stan zdrowia kota zaczął się pogarszać - Pod koniec bardzo szybko się zestarzał. Powiedziałam mojemu mężowi w Boże Narodzenie, że myślę, że to będą ostatnie święta, które spędzimy z Rubble. Stał się bardzo chudy. Poszłam do pracy jak zwykle, a kiedy wróciłam do domu, mój mąż powiedział, że Rubble poszedł drogą tak jak każdego dnia, ale już nie wrócił. Uważamy więc, że poszedł umrzeć, tak jak robią to koty - powiedziała Michele Heritage. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropny gest, wulgarne słowa wobec osoby ze środowiska LGBT. Na pomoc rzucili się obcy ludzie
2. Tragiczny skutek żywiołu, 18 osób nie żyje. Zdjęcia z Japonii wywołują łzy w oczach

Rubble był kotem rasy maine coon, jest to rasa kota pochodząca z Ameryki Północnej. Koty rasy maine coon wyróżnia wielkość (są jednymi z największych kotów domowych), inteligencja i żywiołowość.

Za najstarszego kota w historii uznaje się kotkę o imieniu Creme Puff. Zwierzę zmarło w 2005 r. w Teksasie w wieku 38 lat. Z kolei za najstarszego psa w historii uważa się zwierzę rasy australian cattle dog (australijski pies pasterski) o imieniu Bluey. Pies urodził się w 1910 roku, umarł w 1939 roku mając 29 lat i pięć miesięcy.

Kot Rubble przeżył 31 lat

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lidl wstrzymuje współpracę z największą rzeźnią w Niemczech. Są oskarżenia pod adresem Polaków
  2. Armagedon nad Zegrzem, miasto wysyła ostrzeżenie. Tłumy ludzi ruszyły nad wodę, trudno jest wyjechać
  3. Wrzuciła niemowlę do wody, wszystko się nagrało. W sieci zawrzało, internauci oburzeni zachowaniem kobiety
  4. Policja rusza na kontrole. Już ponad 13 tys mandatów, mogą złapać każdego
  5. Zobaczył siebie w Wiadomościach TVP. "Nawet nie znają mojego miejsca pracy"
  6. Ufo nad Japonią? Rząd kraju nie ma pojęcia czym jest tajemniczy obiekt

Źródło: Mirror