Kot ocalony przez funkcjonariuszy policji z Jarocina.. Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie
Źródło: Facebook/Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 5 Września 2020

Policjanci przybyli na miejsce w ostatniej chwili. Następnych godzin malutki kot mógł już nie przeżyć

Kot leżący zziębnięty w jednej z przydrożnych kałuż został ocalony przez funkcjonariuszy policji z Jarocina. Mundurowi zauważyli zwierzę podczas patrolowania okolicy. Zdaniem lekarza weterynarii, który zajął się uratowanym, niespełna miesięcznym kotkiem, bez interwencji policjantów nie przeżyłby on kolejnych dwóch godzin.

Kot został uratowany przez patrolujących jarocińskie ulice funkcjonariuszy z miejscowej Komendy Powiatowej Policji. O szczegółach zdarzenia poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych, a wpis mundurowych, opisujący zajście oraz dalsze losy ocalonego zwierzęcia, coraz szybciej obiega internet. "Dużo szczęścia miał niespełna miesięczny kociak, który zziębnięty leżał w znajdującej się na drodze kałuży. Maluch, jak określił po badaniu weterynarz, nie przeżyłby najprawdopodobniej kolejnych dwóch godzin", czytamy we wpisie opublikowanym na stronie KPP w Jarocinie.

Lidl przegonił Biedronkę, szykujcie się na ten weekend. Dyskonty mogą być oblężoneLidl przegonił Biedronkę, szykujcie się na ten weekend. Dyskonty mogą być oblężoneCzytaj dalej

Kot nie przeżyłby kolejnych godzin

Kota odnaleziono w okolicy jarocińskich pustostanów. Patrolując teren, policjanci miejscowego KPP zauważyli leżącego w kałuży, niedającego oznak życia kota. "Gdy asp. Karina Migalska-Cepa i sierż. sztab. Jakub Rojewski wysiedli z radiowozu, maluch delikatnie się poruszył. Policjanci zabrali natychmiast kociaka do radiowozu, osuszyli i ogrzali", poinformowano w oficjalnym komunikacie.

W okolicy nie zauważano żadnych znaków obecności człowieka, wobec czego funkcjonariusze zdecydowali się przewieźć malucha do najbliższego lekarza weterynarii. Po badaniu okazało się, że kotek nie ma nawet miesiąca, a jego stan wymaga, by karmić go specjalistycznym mlekiem przy użyciu strzykawki. Niezbędne produkty zostały zakupione przez wspomnianą powyżej mundurową, która zaopiekowała się kotem do czasu znalezienia mu nowego domu.

Gwiazda Gwiazda "Pytanie na śniadanie" w sercu poważnej afery z prokuraturą w tle. Milczenie przerwała jej przyjaciółkaCzytaj dalej

Kot uratowany przez policjantów z Jarocina.

"Jedną z podstawowych cech, którą powinien posiadać każdy policjant, jest empatia. Empatia wobec każdej istoty potrzebującej pomocy. Często ratujemy życie ludzi, pomagamy w różnych sytuacjach. Ale pomagamy także zwierzętom. Między innymi ustalamy sprawców znęcania się nad nimi. A gdy jest to potrzebne, niesiemy pomoc naszym braciom mniejszym w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu czy życiu", przekazano w opublikowanym na Facebooku oświadczeniu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kuchenne rewolucje przekroczyły granice? Gessler rzucała jedzeniem, padły obraźliwe słowa
2. Zbiory popularnego polskiego piosenkarza zachwycają. Nikt nie podejrzewał, że uwielbiany artysta w wolnych chwilach zajmuje się ekologicznymi uprawami

W zamieszczonym pod wpisem komentarzu przedstawiciele komendy w Jarocinie przekazali, że kot znalazł już dom i zaczyna czuć się coraz lepiej. W odpowiedzi policjanci otrzymali liczne wyrazy wdzięczności ze strony komentujących wpis użytkowników internetu.

Kot uratowany przez policjantów z Jarocina.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Poczta Polska nalicza abonament RTV od odbiorników widmo. Mimo tego, że użytkownicy dawno je wyrejestrowali
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

Źródło: pudelek.pl