Kot. Pixabay/Mareffe/zdjęcie ilustracyjneŹródło: Pixabay/Mareffe/zdjęcie ilustracyjne
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 3 Września 2020

Brutalnie zabił psa, a później kota. Usłyszał wyrok

Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał wyrok za makabryczne zabicie kota. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości – „To był okrutny, bestialski czyn. Nie ma wytłumaczenia tego, co zrobił oskarżony”.

Rok bezwzględnego więzienia i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt – taki wyrok usłyszał 37-latek, który we wrześniu 2019 roku zabił własnego kota. Sposób w jaki wykonał „egzekucję” mrozi krew w żyłach.

Podchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelmPodchwytliwe pytanie w Milionerach za 40 tys. zł. Uczestniczka miała z nim duży probelmCzytaj dalej 

Bestialskie zabicie własnego kota

 
Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w gminie Sośnie w województwie wielkopolskim. Oskarżony zabił zwierzę uderzając nim o betonową posadzkę. Truchło wyrzucił do wychodka, który znajdował się na jego posesji. Jako wytłumaczenie swojego czynów twierdził, iż kot płoszył kury i był nieposłuszny. „To był okrutny, bestialski czyn. Nie ma wytłumaczenia tego, co zrobił oskarżony. Nie tłumaczy go alkohol, bo to – co zaznaczył już ustawodawca – nie jest okoliczność łagodząca” – powiedział w uzasadnieniu Wojciech Baszczyński, sędzia ostrowskiego Sądu Rejonowego.

Katastrofalne dane. Eksperci nie mają wątpliwości. Czekają nas głodowe emeryturyKatastrofalne dane. Eksperci nie mają wątpliwości. Czekają nas głodowe emeryturyCzytaj dalej

Znęcanie się nad kotem to nie jedyny problem mężczyzny

 
Oprócz wyroku skazującego mężczyznę na rok pozbawienia wolności, sąd zaznaczył, iż ma on problemy z alkoholem i powinien udać się na terapię odwykową. „W więzieniu są takie możliwości i powinien z nich skorzystać. To nie będzie łatwa droga, ale inaczej nie uda się zrozumieć oskarżonemu swojego postepowania” – wyjaśnił sędzia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle zapowiedziano pilną konferencję. Dowiedzieliśmy się, o co dokładnie chodzi
2. Czekała cała Polska, wreszcie się stało. Będą kary dla prawdziwych winowajców w sprawie Komendy
3. Wypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekło

Jego zdaniem wyrok ma także zadanie prewencyjne, które dobitnie pokazuje, jak traktowane są sprawy związane z zabójstwem zwierząt. To nie pierwszy wyrok 37-letniego mężczyzny. W 2018 roku został on skazany na 10 miesięcy więzienia za zabicie psa. Jak wówczas stwierdził, zwierzę za głośno szczekało..
 
Źródło: [polsatnews.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważny komunikat Lidla, wystarczy spełnić jeden warunek, aby skorzystać. Klienci są zachwyceni
  2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło ważne zmiany. Nowe zasady dotyczące kwarantanny wchodzą w życie
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze