Kostnica w Rosji miejscem dramatu 81-latki. Uznana za zmarłą kobieta przebudziła się w placówce.. (zdj. il.) Wikimedia Commons/(NIOSH) from USA (CC-BY-2.0)Źródło: (zdj. il.) Wikimedia Commons/(NIOSH) from USA (CC-BY-2.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Sierpnia 2020

81-latka obudziła się w kostnicy, nie żyje. Historia jak z koszmaru naprawdę się wydarzyła

Kostnica w Rosji stała się miejscem niecodziennego zdarzenia. Do placówki niedaleko rosyjskiego Kurska trafiła uznana przez lekarzy za zmarłą kobieta. Wkrótce funkcje życiowe starzej pani jednak powróciły. 81-latka przebudziła się w kostnicy. Wkrótce potem zmarła.

Szczegóły sprawy, powołując się na rosyjskie media, przytacza RMF FM. Miejscowa "Izwestia" wskazuje, że przed kilkoma dniami, 14 sierpnia, do placówki zlokalizowanej w mieście Gorszecznoje (zachodnia części Rosji), zgłosiła się kobieta skarżąca się na silne bóle brzucha. Po przeprowadzeniu badania lekarza uznali, że pacjentka cierpi na niedrożność jelit i zdecydowali, że konieczna będzie operacja.

Jedna część kurczaka nie nadaje się na rosół. Nadal wiele osób popełnia ten sam błądJedna część kurczaka nie nadaje się na rosół. Nadal wiele osób popełnia ten sam błądCzytaj dalej

Kostnica w Rosji miejscem dramatu 81-latki

W trakcie zabiegu okazało się, że 81-latka ma nowotwór, który dał już przerzuty. Kobieta (jak się zdawało) zmarła wkrótce po zakończeniu operacji. Lekarze usiłowali reanimować pacjentkę. To nie przyniosło jednak żadnego efektu. Wobec braku oznak funkcji życiowych uznano, że 81-latka zmarła i stwierdzono śmierć kliniczną. Ciało kobiety przetransportowano do pobliskiej kostnicy.

Wylansował piękne ballady, odmienił oblicze polskiej muzyki. Nie żyje wybitny muzyk, o śmierci poinformowała jego córkaWylansował piękne ballady, odmienił oblicze polskiej muzyki. Nie żyje wybitny muzyk, o śmierci poinformowała jego córkaCzytaj dalej

Następnego dnia, nad ranem, pracownik placówki zauważył, że uznana za zmarłą Rosjanka przebudziła się. Jak przekazano, 81-latka natychmiast została przewieziona na oddział intensywnej terapii. Jej stan od razu określono jako bardzo ciężki. Niestety, wkrótce potem kobieta zmarła.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ogromny wybuch, nie żyje co najmniej 45 osób. Wśród ofiar dzieci, tragiczne informacje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Możesz się nieźle zdziwić. W czwartek Biedronka odda całe 100% w trakcie zakupów

Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez rosyjskie media wynika, że lekarze stwierdzili śmierć kobiety na podstawie tzw. zewnętrznych oznak. W placówce brakowało bowiem niezbędnego sprzętu, by m.in. prześledzić pracę mózgu pacjentki. Wobec rażącego dowodu na niedopatrzenie ze strony służb medycznych sprawę zbadają lokalne władze.

Warto dodać, że choć sprawa wydaje się absolutnie nieprawdopodobna, nie jest ona bynajmniej bez precedensu. Do podobnego przypadku doszło m.in. przed kilkoma miesiącami na Lubelszczyźnie. Uznana za zmarłą 91-latka odzyskała przytomność w kostnicy. Choć lekarze oraz urzędnicy byli w wyraźnym szoku, po całym zajściu kobieta czuła się dobrze. Szczegóły sprawy na początku bieżącego roku przytaczał TVN24. Łudząco podobna historia wydarzyła się również przed dwoma laty w RPA. – Nie mogę sobie wyobrazić, co by było, gdybyśmy zaczęli sekcję zwłok – powiedział wówczas pracownik kostnicy, cytowany przez tvp.info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna, można stracić wszystkie pieniądze
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Zła wiadomość dla Polaków. Kolejny kraj rozszerza "czerwoną listę"

Źródło: rfm24.pl / tvn24.pl / tvp.info

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!