Kościół w Polsce. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 11 Maja 2020

Do sieci wyciekła rozmowa z grupy dla katolickich radykałów. Tłumaczyli kiedy i komu można zrobić krzywdę, włos jeży się na głowie

Kościół w Polsce jest mocno zaangażowany w walkę o odebranie kobietom prawa do aborcji we wszystkich przypadkach. Prawny zakaz jednak nie wystarcza niektórym radykalnym katolikom. Na jednej z grupek rozważają dopuszczalność zabijania lekarzy przeprowadzających aborcję.

Dyskusja na temat dopuszczalności wysadzenia w powietrze kliniki aborcyjnej miała miejsce na facebookowej grupie "Jak jest w Katolicyzmie". Jeden z użytkowników zastanawiał się, czy jest to czyn, jakiego może dokonać osoba określająca się Katolikiem.

Zwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuZwycięstwo Dudy już nie takie pewne? Wyrasta mu poważny przeciwnik, są wyniki sondażuCzytaj dalej

Kościół w Polsce - rośnie katolicki fundamentalizm?

W dyskusję zaangażowała się znana radykalna działaczka antyaborcyjna Zuzanna Wiewiórka, która stwierdziła, że samą klinikę oczywiście można wysadzić w powietrze. Zastanawiała się jedynie czy dopuszczalne będzie jednoczesne zabicie ludzi w środku. Sądząc po wyniku rozważań, raczej skłaniała się, że tak. - Tzn. tu też temat uważam do dyskusji, jeżeli są np. aborterzy. Można zabić w obronie, a jeśli aborter ma na co dzień umówionych X zabiegów, to zabicie go jest powstrzymanie od zabijania niewinnych - napisała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Łukasz Szumowski w zaskakujących słowach: "Gdyby nie zakażenia koronawirusem na Śląsku, mielibyśmy już tendencję spadkową"
2. Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe kraje

Zuzanna Wiewiórka zasłynęła kilka dni akcją polegającą na próbie zatrzymania za wszelką cenę 17-latki przed dokonaniem aborcji. Według doniesień Dziewuchy Dziewuchom posunęła się nawet do nagłośnienia tej sprawy i poinformowania rodziców. Co skutecznie uniemożliwiło dziewczynie usunięcie ciąży. Strona informuje również, że to nie pierwsza tego typu akcja w wykonaniu fundamentalistki: "Z przesłanych do nas wiadomości wynika, że w kolejnych krokach pseudo-aktywistka dręczy swoje ofiary wiadomościami prywatnymi, w których wysyła krwawe zdjęcia, dokonuje szantaży emocjonalnych i grozi złożeniem donosów na prokuraturę" - czytamy

Sprawa 17-latki wywołała olbrzymi sprzeciw wśród internautów. Opisywana przez wiele stron pro-choice sprowadziła na profil Wiewiórki bardzo dużo ostrych reakcji. Błyskawicznie sprawą zainteresowała się organizacja Ordo Iluris, która według nieoficjalnych informacji chce pociągnąć do odpowiedzialności atakujących panią Wiewiórkę.

Zuzanna wiewiórka o zabijaniu lekarzy

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Naczelny polski epidemiolog oskarża Ministra Szumowskiego o szerzenie paniki
    2. Łowca burz ostrzega przed trąbą powietrzną. IMGW wydało pilny komunikat
    3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
    4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
    5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
    6. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek

Źródła: Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Dziewuchy Dziewuchom

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News