Kościół w Kościelniku i "dobrowolna danina kościelna". zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: WP.PL
Źródło: zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: WP.PL
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Grudnia 2019

Opłatek z daniną na rzecz kościoła. "Będziemy musieli wpisywać dochód?"

Kościół jednej z dolnośląskich wsi wprowadził jakiś czas temu nowy rodzaj datków kościelnych. Chodzi o rzekomo dobrowolny datek, który jednak oburza parafian tego kościoła. "Dobrowolna danina kościelna" - taki bowiem napis widnieje na karcie wręczanej przy zakupie opłatka.

Jak donosi "Wirtualna Polska", za sprawą otrzymanego zgłoszenia przez jednego z parafian - "dobrowolna danina kościelna", to nazwa widoczna na kartce wręczanej przy kupnie opłatka w parafii w Kościelniku. Proboszcz zapewnia, że dobrowolna jest nie tylko z nazwy, zdecydowanie inne zdanie mają natomiast parafianie.

Jarosław Kaczyński podziękował Bogu za Rydzyka. Nie żartujemyJarosław Kaczyński podziękował Bogu za Rydzyka. Nie żartujemyCzytaj dalej

Kościół w Kościelniku i kontrowersyjny pomysł proboszcza

Chodzi mianowicie o karteczkę, którą od kilku lat dostaje każdy parafianin przy zakupie bożonarodzeniowego opłatka. Na "dobrowolnej daninie kościelnej" są wykropkowane miejsca na kwoty przeznaczone na remont kościoła oraz kaplicy, a także "potrzeby diecezjalne".

Najbardziej zaskakujące w tym wszystkim jest także miejsce na dane osobowe. Trzeba wpisać adres, imię i nazwisko darczyńcy, a nawet liczbę członków rodziny.

- Za rok będziemy wpisywali dochód przypadający na każdego domownika - mówi kpiąco oburzony sprawą czytelnik wp.pl. I dodaje, że praktyki księdza zrażają do niego większość parafian.

Wszystko to za sprawą proboszcza parafii - Czesława Misiewicza, który zarządza nią od 2005 roku i jak sam twierdzi dużo poświęcił się w walce o wyremontowanie miejscowego kościoła oraz kaplicy. A środków brakuje.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód

2. TVP nie pokaże wręczenia nagrody Nobla dla Tokarczuk? Kurski komentuje

3. Królowa Elżbieta razem z Marilyn Monroe. Ujawniono niepowtarzalne zdjęcie

4. Kupujesz produkty na wagę? "Tajemniczy klienci" doszli do przerażających wniosków

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć