Kościół katolicki. WallpaperflareŹródło: Wallpaperflare
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 28 Czerwca 2020

Ogromny kryzys i zagrożenie, tak jeszcze nie było. "Najgłębszy kryzys Kościoła Katolickiego od reformacji Marcina Lutra"

Kościół katolicki wciąż nie jest w stanie poradzić sobie z kryzysem wywołanym skandalami pedofilskimi wśród duchownych. Ksiądz Andrzej Kobyli bije na alarm nazywając pogłębiające się problemy olbrzymim zagrożeniem dla tej instytucji.

Ksiądz Andrzej Kobyli był gościem "Faktów po faktach" na antenie TVN24. W rozmowie uczestniczyła również Marta Titaniec, współkierująca Fundacją św. Józefa, powołaną przez Episkopat do udzielenia wsparcia ofiarom księży-pedofilów.

Wszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policjiWszystko się nagrało. Ludzie nie wytrzymali i zatrzymali homofobiczną ciężarówkę za mowę nienawiści wobec LGBT i szerzenie dezinformacji, interwencja policjiCzytaj dalej

Kościół katolicki w kryzysie

Zdaniem ks. Kobyli zjawiska zachodzące obecnie w polskim kościele są małą częścią dużo większego dramatu, który ma charakter ogólnoświatowy. - - To jest najgłębszy kryzys Kościoła Katolickiego od reformacji Marcina Lutra w wieku XVI. Co więcej, skutki tego obecnego dramatu najprawdopodobniej będą większe, poważniejsze, niż to, do czego prowadziła reformacja Marcina Lutra 500 lat temu - stwierdził.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policja w dużym, polskim mieście zaczęła kontrole. Mogą złapać każdego, lepiej się przygotować
2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

Padło również pytanie o to o jakich skutkach mówi - Proszę spojrzeć na to co dzieje się za Odrą - odpowiedział - Katolicy niemieccy rozpoczęli przed rokiem proces głębokiej reformy Kościoła Katolickiego, także na poziomie doktrynalnym. Bezpośrednią przyczyną, która doprowadziła do tej reformy, są straszne skutki pedofilii w Kościele Katolickim w Niemczech - wyjaśnił - Może to prowadzić do schizmy, to znaczy do formalnego podziału, gdy chodzi o poszczególne kraje, może prowadzić do głębokich różnic doktrynalnych, może prowadzić do głębokiego skonfliktowania - dodał.

Zdaniem księdza, skutki kryzysu możemy obecnie dostrzec także w Polsce - Tym pierwszym negatywnym skutkiem jest chociażby to, co widzimy w seminariach duchownych w większości diecezji, to znaczy dramatyczny, straszny spadek liczby powołań kapłańskich. Te seminaria w większości świecą dzisiaj pustkami - stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: TVN24

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News