Kościół katolicki. Facebook/Michał Marcin SzydłoŹródło: Facebook/Michał Marcin Szydło
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 19 Września 2020

W kościele już się nie wymigasz brakiem gotówki. Wierni przecierają oczy ze zdumienia

Kościół katolicki zdaje się iść z duchem czasu. Przynajmniej na płaszczyźnie finansowej. Wierni, wchodzący do części świątyń w Polsce, mogli bardzo się zdziwić. W kolejnych kościołach pojawiają się bowiem "ofiaromaty".

W niektórych, polskich kościołach wierni mogli zauważyć dziwne urządzenia, zwane "ofiaromatami". O pierwszym, który pojawił się w polskiej świątyni, media informowały pod koniec ubiegłego roku. Na przełomowy krok zdecydowała się wówczas Archikatedra św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Lublinie.

Prowadzący prosił o pomoc, ale nikt nie zdążył do niego podbiec. Prowadzący prosił o pomoc, ale nikt nie zdążył do niego podbiec. "Pytanie na śniadanie" ma na swoim koncie niejedną wpadkęCzytaj dalej

– To eksperyment, wyjście naprzeciw potrzebom współczesnego człowieka, który coraz częściej w rozliczeniach używa karty płatniczej – tłumaczył dla KAI ks. dr Adam Jaszcz, rzecznik prasowy archidiecezji.

Zainstalowali kamerę w pokoju 8-letniej córeczki. Którejś nocy ojciec usłyszał męski głos, mówiący przerażające rzeczyZainstalowali kamerę w pokoju 8-letniej córeczki. Którejś nocy ojciec usłyszał męski głos, mówiący przerażające rzeczyCzytaj dalej

Kościół katolicki idzie z duchem czasu?

Zdawałoby się, innowacyjny pomysł, wcale nie jest aż tak nowy. Pierwsze "ofiaromaty" pojawiły się we Francji w 2016 roku. Co ciekawe, cyfryzacja w kościołach wyprzedziła epidemię koronawirusa, która zwiększyła popyt na transakcje bezgotówkowe.

W grudniu 2019 "ofiaromat" stanął również w kościele w Mistrzejowicach w parafii św. Maksymiliana Kolbego. Docelowo znaleźć się mają we wszystkich największych miastach w kraju.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Domowe kotlety mielone po szwedzku są niewyobrażalnym hitem. Smakują lepiej niż tradycyjne, niebo w ustach
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

- Tam gdzie Polacy mają możliwość płacenia bezgotówkowo, kartą czy telefonem, to często z tego korzystają. Dzięki współpracy rynku z @bezgotowkowa będziemy mieć coraz więcej miejsc, gdzie można będzie zapłacić bezgotówkowo - mówił Tadeusz Kościanski, minister finansów, podczas konferencji "Transakcje bezgotówkowe w Kościele - czy to możliwe?".

Dodatek 4300 zł do emerytury tylko dla grupy wyjątkowych osób. Niebawem będzie ich nawet 100 tys.Dodatek 4300 zł do emerytury tylko dla grupy wyjątkowych osób. Niebawem będzie ich nawet 100 tys.Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niemcy ustawiają się w kolejkach po jeden rodzaj produktu, magazyny niemal puste. Polacy wcale im nie ustępują
  2. Koronawirus wstrzymał drążenie metra. Niepokojące informacje z budowy, będą opóźnienia?
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News