Kościół Katolicki organizuje nietypowe wydarzenie. zdjęcie ilustracyjne: Jan Bielecki/EastNews
Źródło: zdjęcie ilustracyjne: Jan Bielecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 13 Maja 2020

Tej niedzieli w kościołach możemy zaobserwować niepokojące sceny. Wybierzecie się na msze?

Kościół Katolicki organizuje ważne przedsięwzięcie. Pandemia koronawirusa nie stanowi dla związku wyznaniowego przeszkody. Wielkość akcji argumentowana jest postacią Jana Pawła II. Pozwolono także na odstępstwo od obecnie obowiązujących przepisów.

Z ostatniej konferencji prasowej Rady Ministrów wiemy, co czeka wiernych. W wyniku licznych apeli, między innymi Tadeusza Rydzyka, postanowiono objąć katolickie świątynie trzecią falą znoszenia obostrzeń. Wszystko przez wzgląd na rocznicę, której bohaterem jest polski papież. To właśnie jemu poświęcone będą przyszłe, niedzielne nabożeństwa. Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego było, aby zwiększyć limit wiernych, którzy mogą przebywać jednocześnie w kościele.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Koniec ważnych obostrzeń, znamy datyPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Koniec ważnych obostrzeń, znamy datyCzytaj dalej

Kościół Katolicki organizuje ważne obchody

W tym roku miejsce ma setna rocznica urodzin Jana Pawła II. Mentor katolików swoje urodziny obchodzi 18 maja. Wpłynęło to na pozytywne rozpatrzenie licznych wniosków duchowieństwa. Na jednego uczestnika mszy nie będzie już przypadać 15 metrów kwadratowych świątyni. Prawo i Sprawiedliwość poinformowało, że od przyszłej niedzieli podczas nabożeństw zwiększony zostanie limit uczestników. Już nie 15, a 10 metrów przeznaczonych będzie na jednego wiernego.

- Postanowiliśmy, żeby limit osób w kościołach był troszeczkę zwiększony, żeby liczba osób, które mogą uczestniczyć we Mszach świętych, nabożeństwa, była trochę większa, ponieważ kościoły cały czas są bardzo dalekie od wypełnienia tak, jak to było wcześniej, przed pandemią.- Informuje pytany przez media Morawiecki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data
2. Wiceminister wyznał przykrą prawdę dot. naszych finansów. Załamanie nadchodzi, możliwe obniżki pensji

Jak wskazuje Prezes Rady Ministrów, Jan Paweł II jest wielkim Polakiem, który odmienił losy świata. Twierdzi też, że wpłynął on na losy Polski. Tłumaczy, że celem jego działań jest poprawa morali naszego społeczeństwa. Nadchodzące wydarzenie może wywołać wiele gorących dyskusji. Nie każdy pozytywnie ocenia pontyfikat papieża.

- Od najbliższej niedzieli chcemy, żeby to była 1 osoba na 10 m na całej powierzchni kościoła, całej powierzchni kaplicy, w której odbywa się dane nabożeństwo. Myślę, że dzięki temu więcej wiernych będzie mogło uczestniczyć w Mszach świętych, w nabożeństwach. To bardzo ważne, żeby podtrzymać tego silnego ducha, który jest w Polakach - Mówi premier.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupowałeś w polskich sklepach internetowych? Natychmiast sprawdź swoje konto bankowe, mogłeś stracić fortunę
  2. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Wierny człowiek Tadeusza Rydzyka wystosował niebezpieczny apel. Miejmy nadzieję, że zostanie potraktowany z przymrużeniem oka
  5. “Ja jestem od traktora do internetu”. Lech Wałęsa w bardzo trudnej sytuacji, szuka nowej pracy
  6. Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 zł

Źródło: [Konferencja KPRM13.05.20]