Kościół lgbt. East News
Źródło: East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 7 Lutego 2020

Cały powiat "wolny od LGBT" i zdominowany przez Kościół. Co tam się dzieje?

Kościół zamierza propagować wartości chrześcijańskie w powiecie kieleckim, negując tym samym środowisko LGBT i wolność wyboru. Oburzające pismo wyszło od wicestarosty.

Powiat kielecki został ogłoszony strefą wolną od ,,LGBT". Obecnie zapowiedziano też działania na rzecz ,,obrony i promocji chrześcijańskich zasad cywilizacyjnych w życiu społecznym". W sieci zostało opublikowane pismo sygnowane przez wicestarostę kieleckiego Tomasza Plebana. Dokument został opublikowany na oficjalnym Facebooku kieleckiego Marszu Równości. Wywołało to wiele kontrowersji wśród opinii publicznej.

Szokujące wyznanie polityka PiS. Opowiedział o swoich niespotykanych zainteresowaniachSzokujące wyznanie polityka PiS. Opowiedział o swoich niespotykanych zainteresowaniachCzytaj dalej

Kościół promuje swoje wartości, pogardzając drugim człowiekiem?

Z wypowiedzi wicestarosty możemy wyczytać, że: ,,Zarząd Powiatu i Radni Rady Powiatu w Kielcach realizują wszelakiego rodzaju działania na rzecz obrony 1000-letniej tradycji chrześcijaństwa w regionie w Polsce oraz obowiązującego ładu konstytucyjnego m.in. obrony i promocji chrześcijańskich zasad cywilizacyjnych w życiu społecznym, które realizują za pośrednictwem wielorakich inicjatyw skierowanych do określonych grup odbiorców".

Tomasz Pleban dodał też: „jedną z form ich działalności jest udział w uroczystościach organizowanych przez Kościół Katolicki, w których uczestniczą chrześcijanie oraz zaproszeni goście. Dzięki temu Zarządu Powiatu i Radni Rady Powiatu Kieleckiego mają możliwość wymiany doświadczeń i wzajemnego wspierania się w wysiłkach na rzecz obecności chrześcijańskich wartości w życiu publicznym”.

Jak się okazuje, wartości chrześcijańskie nie obejmują już osób ze środowiska LGBT, za to, że do niego należą - tak jakby było to kwestią wyboru. Na reakcję ze strony organizatorów pierwszego Marszu Równości w Kielcach ,,Prowincja Równości" nie trzeba było długo czekać. Przy wrzuceniu ów dokumentu, zadali konkretne pytania, jednak nie spodziewają się odpowiedzi.

,,1. Od kiedy ustawowym zadaniem starostwa powiatowego jest promowanie jakiejkolwiek religii?
2. Co w związku z tym z konstytucyjną świeckością Państwa zapisaną w Konstytucji RP?
3. Czy możliwe jest finansowanie działań niezgodnych z ustawą o samorządzie z budżetu samorządowego?
4. Dlaczego do promocji chrześcijaństwa zapraszani są wspominani tylko przedstawiciele Kościoła Katolickiego a pomijane są inne wyznania chrześcijańskie?
5. Czy wykluczanie kogokolwiek i uchwalanie stref wolnych od kogokolwiek jest zgodne z przykazaniem miłości bliźniego zgodnym z promowaną przez powiat kielecki religią chrześcijańską?"

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zgłoszenia tylko do końca marca. Ty też możesz dostać nawet 2,5 tys. zł

2. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Pięć młodych osób zginęło na miejscu w zachodniej Polsce. Prokuratura przekazała porażające szczegóły