YouTube / Tyniec.tv. Kościół w Tyńcu. Rozebrany do pasa mężczyzna wszedł na ołtarz.Źródło: Kościół w Tyńcu. Rozebrany do pasa mężczyzna wszedł na ołtarz.
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 30 Sierpnia 2020

Roznegliżowany wszedł na ołtarz. Zatrważające sceny w Tyńcu

Kościół w Tyńcu stał się miejscem iście niecodziennego zdarzenia. Rozebrany do pasa mężczyzna niespodziewanie wszedł na ołtarz, po czym zaczął na nim tańczyć. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w klasztorze pojawił się, opuściwszy odbywającą się w okolicy imprezę techno.

Szczegóły sytuacji, do której doszło w klasztorze benedyktynów w Tyńcu, za "Dziennikiem Polskim" przytacza prawicowy portal "Do Rzeczy". Do incydentu, który wspomniany serwis nazywa profanacją, miało dojść w trakcie koncertu organisty Dariusza Bąkowskiego-Koisa oraz Krakowskiego Kwintetu Harfowego. Portal wskazuje, że w tym samym czasie w okolicy miejsca kultu religijnego trwał festiwal muzyki techno – Egodrop Rave OA.

wtv.pl - portal informacyjny"Od dwóch tygodni nie ma z nią kontaktu". Co się dzieje z Beatą Szydło?Czytaj dalej

Kościół w Tyńcu. Półnagi mężczyzna na ołtarzu

Rzecz jest o tyle istotna, że to właśnie uczestnik wspomnianego wydarzenia miał nieoczekiwanie wejść do klasztoru, a następnie, rozebrany od pasa w górę, wejść na ołtarz i zacząć na nim tańczyć. Zaznaczono, że wobec zachowania młodego mężczyzny interweniować usiłował jeden z obecnych na miejscu mnichów. Kontakt z niecodziennym gościem miał być jednak mocno utrudniony. W efekcie koncert musiał zostać przerwany.

Część polskiego wojska z podwyższonym alertem gotowości. Robi się niebezpiecznie, niepokojące informacjeCzęść polskiego wojska z podwyższonym alertem gotowości. Robi się niebezpiecznie, niepokojące informacjeCzytaj dalej

– Mężczyzna wpadał w skrajne stany emocjonalne i nie chciał pozostać w jednym miejscu. Mnich wezwał policję, która po przyjeździe skuła go i wezwała karetkę – przekazał cytowany przez "Do Rzeczy" rzecznik Opactwa Benedyktynów w Tyńcu brat Grzegorz Hawryłeczko. Portal wskazuje ponadto, że w wyniku zdarzenia Marek Sobieraj, radny z ramienia PiS, postanowił wystosować pismo do prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego, w którym apelował o zaprzestanie organizowania podobnych imprez w okolicy klasztoru.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku chwil. Śmierć uderzyła nagle, fani w żałobie
2. Będą przyspieszone wybory parlamentarne? Ujawniono kulisy sporu w obozie władzy
3. Gang Fajniaków ma nie tylko przyciągnąć dzieci. Biedronka ma drugi, mniej popularny cel akcji

"Apeluję w imieniu swoim, mieszkańców Tyńca, Piekar oraz Ojców i Braci Benedyktynów (...) o całkowity zakaz wydawania zgody na takie imprezy w okolicy Tyńca, a także skierowanie odpowiednich służb w miejsce imprezy w celu przeszukania terenu na ewentualność pozostawienia niebezpiecznych substancji i przedmiotów", czytamy w interpelacji Sobieraja.

Jak wskazuje serwis TVP Info, impreza Egodrop Rave OA odbywała się na terenie prywatnym. Nagrania ukazujące zachowanie mężczyzny zaobserwować można było na kanale "Tyniec.tv". Materiał zniknął już jednak z YouTube'a.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łowcy burz ostrzegają Polaków, sytuacja będzie dramatyczna. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła ostrzeżenia, dziś najwyższy stopień zagrożenia burzami
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Powrót do szkół 1 września wcale nie jest bezpieczny? Rodzice nie kryją obaw i wątpliwości, mówią wprost
  4. Publicysta Radio Maryja namawia do użycia amunicji wobec LGBT. Wcześniej obrażał ofiarę księdza-pedofila
  5. Mateusz Morawiecki przyłapany na gorącym uczynku. Jego zasady nie obowiązują?
  6. Zwołują w Polsce sztaby kryzysowe. Będzie ich 6

Źródło: dorzeczy.pl / tvp.info