Kapelan narodowców Ks. Kneblewski prowadzi swą działalność m.in. w serwisie YouTube. YouTube/Tuba Cordis
Źródło: YouTube/Tuba Cordis
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Października 2020

Ks. Kneblewski nawołuje do narodowców. Chce powstania "kościoła walczącego"

Kościół został niejako włączony w protesty trwające po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającym przepisy aborcyjne. O jego ochronę apelował wczoraj Jarosław Kaczyński. Tym razem ks. Kneblewski, kapelan narodowców, nawołuje do utworzenia tzw. Kościoła Walczącego.

Począwszy od minionego czwartku, w całej Polsce trwają protesty wywołane decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu lub jego nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu jest niezgodna z polską konstytucją. Przypomnijmy, że wyrok TK miał swój początek we wniosku złożonym przez polityków Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji.

Do manifestacji, do sprawy włączając przy tym bezpośrednio polski Kościół, odniósł się wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości. – Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek nasz, obowiązek obywateli. [...] Przede wszystkim musimy bronić polskich kościołów. Musimy ich bronić za każdą cenę – mówił Jarosław Kaczyński.

– Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają, do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła. W obronie tego, co dziś jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo – dodał lider obozu rządzącego. Część komentujących wskazała natychmiast, że słowa prezesa mogą doprowadzić do eskalacji przemocy na polskich ulicach.

Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieKinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenieCzytaj dalej

Powstanie Kościół Walczący?

Tym razem do powołania formacji "Kościoła Walczącego" nawołuje nieformalny kapelan narodowców ks. Kneblewski. Jak wskazuje "Gazeta Wyborcza", bydgoski duchowny o sprawie pisze wprost za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Ecclesia Militans! Czas walki o wolność i o życie!", czytamy we wpisie kapłana.

Wpis księdza Kneblewskiego.

"Wyborcza" zwraca uwagę, że duchowny publikuje podobne treści już od kilku dni. Przypomnijmy, że w miniony weekend Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował akcję "Słowo na niedzielę", a manifestantki udały się przed miejsca kultu religijnego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje polski biskup
2. Od wtorku nowe przepisy. Na zwolnienie z podatku załapie się znacznie więcej Polaków
3. Wypadek rządowego samochodu w Warszawie, w środku był ochraniany polityk. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby

Co więcej, Kneblewski opublikował na Twitterze wizerunek Michała Archanioła, który zwycięża nad szatanem. Duchowny pisał o świętej wojnie, która jego zdaniem już trwa. "Zwycięski Wodzu Niebiańskiego Wojska, prowadź nas w świętej wojnie na dwóch frontach: o wolność i o życie! A Wam, Kochani, którzy pragniecie dochować wierności, niech Pan Bóg błogosławi!", czytamy na Twitterze.

Wpis księdza Kneblewskiego.

Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy nastąpi całkowity lockdown. Padły konkretne informacjeNieoficjalnie: Wiadomo, kiedy nastąpi całkowity lockdown. Padły konkretne informacjeCzytaj dalej

Kapelan narodowców odwołał się również do Straży Narodowej Roberta Bąkiewicza. "Lewica wszczęła wojnę, więc powstaje samoobrona wobec ich agresji. Powołujemy »Straż Narodową«. Ma ona bronić wartości naszej cywilizacji. Nie możemy biernie przyglądać się, jak zaczną palić nam Kościoły. Dołącz do Straży Narodowej!", apeluje ksiądz.

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami Bąkiewicz ogłosił zamiar ustawienia przed kościołami patroli mających za zadanie niedopuszczenie do protestów przed miejscami kultu religijnego.

"Dzisiaj Koledzy ze Straży Marszu Niepodległości chronią kilka warszawskich kościołów przed zapowiadanymi profanacjami ze strony satanistycznej lewicy", czytaliśmy na Twitterze szefa Marszu Niepodległości.

"GW" przypomina, że Kneblewski został zmuszony do odejścia na przedwczesną emeryturę przez bydgoskiego biskupa Jana Tyrawę. Wobec zaniedbań w prowadzeniu zarządzanej przez niego parafii ksiądz musiał ustąpić z funkcji proboszcza. Od decyzji kapelan narodowców odwołał się do władz Watykanu. Jego wniosek został jednak odrzucony (o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

źródło: Twitter / Wyborcza

Nikt nie jest jej w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokojąNikt nie jest jej w stanie pomóc, stan Maryli Rodowicz się pogorszył. Najnowsze słowa artystki niepokojąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zacznie się już w listopadzie. Będzie lockdown kraju. Za polską granicę podjęto radykalne kroki
  2. Apeluje do wszystkich rodziców. To co znalazła w zabawkach swojego dziecka jeży włosy na głowie
  3. Tragiczne wydarzenia w nocy i z samego rana w Polsce. Są ofiary śmiertelne w wypadku
  4. Wypadek rządowego samochodu w Warszawie, w środku był ochraniany polityk. Na miejscu natychmiast zjawiły się służby
  5. Martyna Wojciechowska zaapelowała do polskich kobiet. Ma rozwiązanie na obecną sytuację
  6. Wreszcie, dotarliśmy do najłatwiejszego przepisu na wypiekanie pieczywa ze startych ogórków kiszonych