Kościół. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Sierpnia 2020

Znamy oficjalne stanowisko polskich biskupów odnośnie LGBT+ w Polsce. Wielu będzie oburzonych

Kościół katolicki wydał ważne stanowisko w sprawie ostatnich wydarzeń wokół osób LGBT. Konferencja Episkopatu Polski w dokumencie odniosła się do "ideologii LGBT" oraz gender. Księża nie zgadzają się na wprowadzanie równouprawnienia dla mniejszości seksualnych.

Od kilku tygodni temat osób LGBT nie schodzi z medialnego świecznika. Swój głos zabrał też papież Franciszek, który od wielu lat apeluje o powszechny szacunek dla każdego człowieka. Głowa Kościoła uważa, że Bóg kocha każdego. W ostatnim czasie swoje stanowisko opublikowała Konferencja Episkopatu Polski. Hierarchowie polskiego Kościoła również deklarują szacunek i akceptacje dla ruchu LGBT. Postanowili jednak otwarcie skrytykować ich poglądy. "Obowiązek szacunku dla osób związanych z ruchem LGBT+ nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów" - czytamy.

Powrót do szkół zostanie przesunięty? Wszyscy rodzice powinni wiedzieć, ważne zmiany w konkretnych szkołachPowrót do szkół zostanie przesunięty? Wszyscy rodzice powinni wiedzieć, ważne zmiany w konkretnych szkołachCzytaj dalej

Kościół katolicki otwarty na osoby LGBT? "Odrzucenie tradycyjnej moralności doprowadziło do głębokich zmian"

"Kościół nie może się zgodzić na rozszerzenie rozumienia małżeństwa i rodziny, zrównanie praw i przywilejów małżeństw heteroseksualnych i homoseksualnych" - deklarują w swoim stanowisku. Hierarchowie wskazali, że nie ma miejsca na poparcie dla inicjatyw podejmowanych przez społeczność LGBT. " nie może się zgodzić na uznanie związków partnerskich tworzonych przez pary tej samej płci wraz z regulacją sytuacji majątkowej, alimentów i dziedziczenia, a także umożliwienie związkom monopłciowym adopcji dzieci oraz przyznanie osobom od 16. roku życia prawa do określenia swojej płci" - dodają przedstawiciele Kościoła katolickiego. Konferencja Episkopatu Polski nie wyraża zgody na promowanie równości dla mniejszości seksualnych. 

Magdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyłoMagdalena Ogórek przeszła osobisty dramat. Niewielu ma świadomość, co się wydarzyłoCzytaj dalej

Dokument liczy aż 27 stron. Z informacji przekazanej przez biuro Episkopatu wiemy, że prace nad aktem trwały ponad rok. Ustalenie wspólnego stanowiska dla całego Kościoła nie należało do prostych zadań. "Odrzucenie tradycyjnej moralności doprowadziło do głębokich zmian w rozumieniu ludzkiej płciowości. Szczególnym wyrazem tych przemian jest ideologia gender oraz postawy charakterystyczne dla LGBT+" - dodają hierarchowie Kościoła. Wyrazili też stanowczy sprzeciw dla działań dążących do prowadzenia "rewolucji seksualnej". 

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVP przed chwilą poinformowała. Tragedia, nie żyje polski polityk
2. Tysiące Polek i Polaków dostaną dziś takiego samego SMS-a. Sytuacja jest poważna
3. RMF: Zapadła decyzja w sprawie obowiązkowych szczepień na koronawirusa. Ale nie wszyscy będą musieli się zaszczepić

Kościoł katolicki nigdy nie stanął w obronie osób LGBT. Przypomnijmy, że w życie związku wyznaniowego zaangażowane się również mniejszości seksualne. Wysoko postawieni biskupi wielokrotnie wygłaszali skandaliczne deklaracje pod adresem mniejszości seksualnych. Konferencja Episkopatu Polski nie odmawia jednak rozmowy osobom, które kierują się "dobrą wolą" i "chęcią poznania prawdy". 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja Krzysztofa Jackowskiego. Jasnowidz przepowiada ogromne niebezpieczeństwo
  2. Poseł chciał zmanipulować widzów TVP Info. Nie wyszło
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Nowe informacje o Szumowskim zasmucają. Niestety, zostało mu mało czasu

Źródło: [Interia/PAP]