Kościół katolicki. (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/DiabetesŹródło: (zdj. Il. ) ; Wikimedia Commons/Diabetes
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 28 Września 2020

Przyjmujecie księdza po kolędzie? Nowe zasady wejdą w życie, warto się zainteresować, dotyczy każdego

Kościół katolicki już w najbliższej przyszłości będzie zbierał datki od swoich wiernych. Księża będą pukać do waszych drzwi po kolędzie. Warto się przygotować i upewnić, że nie dojdzie do złamania przepisów bezpieczeństwa. Na co należy zwrócić uwagę?

Największy związek wyznaniowy w naszym kraju ma wiele źródeł dochodu. Jednym z nich są wierni, którzy regularnie przekazują datki na tak zwaną tacę. Kościół katolicki organizuje też chodzenie po kolędzie. Księża wspólnie z ministrantami odwiedzają wiernych, by ci przekazali koperty, wypełnione banknotami o wysokich nominałach. Kryzys epidemiczny oraz gospodarczy odcisnął jednak swoje piętno zarówno na wspólnocie, jak i na pracownikach Kościoła katolickiego.

Straszne nagranie wyciekło do sieci. Szedł po plaży z kijem i odbierał życie bezdomnym psomStraszne nagranie wyciekło do sieci. Szedł po plaży z kijem i odbierał życie bezdomnym psomCzytaj dalej

Kościół katolicki wyśle księży po kolędzie. Uważaj, by nie doszło do złamania przepisów

Hierarchowie między innymi katowickiej kurii zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą kontakt z tak dużą grupą wiernych. Przekazano, jakie rozwiązania wdrożono, by znacznie ograniczyć ryzyko epidemiczne. Wiemy już, że Kościół katolicki w Polsce nie będzie przeprowadzał chodzenia po kolędzie w tradycyjnej formie. "Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwia przeprowadzenie tzw. kolędy w tradycyjnej formie. Odwiedziny duszpasterskie ograniczamy wyłącznie do błogosławieństwa nowych domów i mieszkań na zaproszenie gospodarzy" - czytamy w stanowisko katowickiej kurii, które cytuje Polska Agencja Prasowa.

Ostra wymiana zdań na temat wyglądu. Magdalena Ogórek nie wytrzymałaOstra wymiana zdań na temat wyglądu. Magdalena Ogórek nie wytrzymałaCzytaj dalej

Nie są to jedyne problemy, z którymi musi zmagać się Kościół katolicki. Katowicka kuria zaapelowała do księży, by podczas przekazywania błogosławieństw, stosować się do przepisów sanitarnych. Pamiętajmy, by podczas zapraszania przedstawicieli Kościoła katolickiego, dezynfekować ręce oraz zachowywać należyty dystans. "Jednocześnie zachęcamy duszpasterzy do celebracji w okresie Bożego Narodzenia (jeśli to konieczne – także w czasie Adwentu) Eucharystii w intencji parafian z poszczególnych ulic oraz kolędowych Nieszporów (wieczorów), z uwzględnieniem stosownych przepisów sanitarnych" - deklaruje kuria katowicka, której stanowisko zacytowała Polska Agencja Prasowa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sieć Play została sprzedana. Co dalej z klientami?
2. Jesienią pij kawę ze „złotym mlekiem”, efekty powalają. Zrobisz ją z produktów, które na pewno masz w kuchni
3. Kuriozalne nagranie z rady miasta Kraśnika podbija internet. "Lesbijki, geje, bio coś tam"

Kościół katolicki musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wszystko wskazuje na to, że księża będą musieli zmagać się z licznymi obostrzeniami przez najbliższe miesiące. Aktywne zaangażowanie w życie wspólnoty wyznaniowej jest niezwykle ważne dla wielu wiernych. Pamiętajmy jednak, by odpowiednio zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz przygotować się na nadchodzące zmiany, czy też obostrzenia.

Wyznanie gwiazdy Wyznanie gwiazdy "M jak miłość" jest wyjątkowo przygnębiające. Przeżyła prawdziwy osobisty dramatCzytaj dalej

Źródło: [Polska Agencja Prasowa]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Waloryzacja 2021. Resort podał konkretną kwotę
  2. Dziwne zdarzenie na warszawskiej "Patelni". Wszystko się nagrało
  3. Czy duże sieci jak Auchan i Tesco powinny płacić wyższe podatki? Mało znane liczby
  4. Papier toaletowy, makaron i ryż znowu znikają z półek. W Polsce również padają niepokojące rekordy zakażeń, co dalej?
  5. "Nasz nowy dom" będzie miał poważną konkurencję. TVN wyemituje "Totalne remonty Szelągowskiej"
  6. Wideo - Policyjny radiowóz mógł doprowadzić do wielkiej tragedii. O krok od groźnego wypadku

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News