Kościół katolicki: siostra zakonna prosiła, by nie rozdmuchiwać sprawy skazanego za pedofilię księdza. screen - youtube/Marek Radziszewski; "Jak w kościele zamiata się "sprawy brudne" pod dywan"Źródło: screen - youtube/Marek Radziszewski; "Jak w kościele zamiata się "sprawy brudne" pod dywan"
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 25 Maja 2020

“A pan Jezus co na to powie?” Zakonnica namawiała do krycia księdza pedofila, wyciekło okropne nagranie

Kościół katolicki musi zmierzyć się z oskarżeniami wobec duchownych, którzy dopuścili się czynów pedofilskich. Nadal zdarzają się jednak przypadki próby tuszowania działań księży. "Nie rozdmuchujcie. Będzie pan miał niebo za to", tymi słowami do dziennikarza próbującego uzyskać komentarz na temat skazanego za pedofilię kapłana zwróciła się kaliska siostra zakonna.

Na nagraniu, które opublikowano w serwisie YouTube, dziennikarz lokalnej telewizji Ostrów24.tv próbuje uzyskać informacje na temat księdza Edwarda P. od pracującej w parafii siostry zakonnej. Jak wskazuje portal gazeta.pl, wspomniany duchowny miał być jednym z kapłanów krytych przez bohatera filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" biskupa Edwarda Janiaka.

Ks. Edward P. został prawomocnie skazany za akty pedofilii popełnione wobec ministrantów, jednak już po ogłoszeniu wyroku miał on prowadzić rekolekcje dla osób nieletnich, na co przyzwalać miał wspomniany hierarcha.

Złe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaZłe wieści dla prezydenta Dudy. Wyniki sondażu mogą wywołać zamieszanie na Nowogrodzkiej, sytuacja się pogarszaCzytaj dalej

Kościół katolicki: "Czy to trzeba rozdmuchiwać?"

– Chodzi o to, że kiedy biskup Janiak był jeszcze w diecezji wrocławskiej, to wtedy przeciwko Edwardowi P. prawdopodobnie nie wszczęto postępowania. I on tam niedawno prowadził rekolekcje pomimo tego, że był skazany prawomocnie – przekazuje zakonnicy reporter, dodając, że w całej sytuacji chodzi zasadniczo o jedno słowo: "pedofilia".

Siostra natychmiast próbowała wpłynąć na dziennikarza, by porzucił dociekanie prawdy na temat sprawy. – No i co, i chcecie rozdmuchać to, tak? A pan Jezus co na to powie? – słyszymy na nagraniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. “Wychodzą roztrzęsieni, dziewczyny płaczą“. Oburzające sceny przy polskim uniwersytecie, w akcji policja i Ordo Iuris
2. Szumowski o opcji ponownego zamknięcia gospodarki. Zaskakujące stanowisko ministra

– Pan może powiedzieć kierownikowi czy dyrektorowi, że zwykła, biedna siostrzyczka powiedziała: zostawmy to panu Bogu. I będzie pan kiedyś miał niebo za to, i ten dyrektor też będzie miał. No co zrobić, jak człowiek jest słaby. I ja jestem grzeszna, i pan, i biskup. Czy to trzeba rozdmuchiwać? Nie. On może już sto razy żałować za te grzechy – mówiła, cytowana przez gazetę.pl, siostra zakonna. I dalej: – Wie pan, jaką pan zasługę będzie miał za to kiedyś?

W dalszej części mężczyzna był przekonywany, że jeśli zaniecha zadawania pytań, "niebo będzie dla niego otwarte szeroko". – Co z tego, że panu biskup odpowie, bo pod presją może być... Ja się nie boję ludzi, ja się boję tylko grzechu, żeby z panem Bogiem nie zadrzeć. I co z tego, że biskup odpowie, a pan będzie miał smutek w sercu, że powyciągaliście... – zapewniała siostra.

Całość wymiany zdań między zakonnicą a dziennikarzem portalu "Ostrów 24" obejrzeć można pod tym linkiem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w polskim przedszkolu. Dzieci na kwarantannie
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Policja informuje: Zatrzymany podczas protestu przedsiębiorców ma objawy koronawirusa. Sytuacja, jakiej nie było
  4. Kim tak naprawdę jest Paweł Tanajno? Nikt się nie spodziewał, cała prawda wyszła na jaw
  5. Podlaskie: Tragiczne znalezisko na wysypisku śmieci. Zatrważająca sprawa, do akcji wkroczyła policja
  6. Włożył kij do bagna, finał akcji jest niewiarygodny. Wszystko nagrał, film podbija sieć

Źródło: youtube//Marek Radziszewski / gazeta.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News