Kościół katolicki podzielił się za sprawą projektu Kai Godek "anty-LGBT".. Fot. Eliza Bartkiewicz (flickr.com/EpiskopatNews - CC BY-NC-SA 2.0)Źródło: Fot. Eliza Bartkiewicz (flickr.com/EpiskopatNews - CC BY-NC-SA 2.0)
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 23 Września 2020

Niespodziewany podział w polskim Kościele. Biskupi zaczynają się buntować, powód zaskakuje

Kościół katolicki podzielił się za sprawą projektu "anty-LGBT". Zbieraniu podpisów pod akcją Kai Godek przeciwna jest m.in. archidiecezja warszawska czy metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Przyzwolenie dla rozwijania inicjatywy dał jednak Episkopat Polski.

Projekt Kai Godek, antyaborcyjnej aktywistki, który miałby doprowadzić m.in. do zakazu parad równości oraz promowania orientacji innej niż heteroseksualna, coraz silniej zdaje się dzielić polski Kościół katolicki. Informację o zbieraniu podpisów pod inicjatywą przed kilkoma dniami przekazali aktywiści. Jak wskazuje portal Gazeta.pl, sprawę zgłoszono już do Komisji Europejskiej. Wskazano bowiem, że dziewięć parafii, które ogłosili poparcie akcji na swoim terenie, miało otrzymać łącznie 26,8 mln zł dotacji z Unii Europejskiej.

Bardzo późnym wieczorem Roman Giertych sam przerwał milczenie. Niespodziewanie pojawił się pierwszy wpisBardzo późnym wieczorem Roman Giertych sam przerwał milczenie. Niespodziewanie pojawił się pierwszy wpisCzytaj dalej

Kościół podzielony wobec projektu "anty-LGBT"

Część przedstawicieli wspólnoty opowiedziała się jednak przeciwko projektowi Godek. Wspomniany serwis przytacza list archidiecezji warszawskiej, która nie zmierza zbierać podpisów na kościelnych terenach. "W związku z pytaniami Księży i do Księży informujemy, że inicjatywa ta, ze względu na swój charakter, nie powinna być promowana w kościołach i pomieszczeniach kościelnych. Nie odbierajmy katolikom świeckim ich podmiotowego działania", czytamy w komunikacie podpisanym przez dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ks. dr Marcina Szczerbińskiego.

Dziennikarka Polsat News nie mogła milczeć. Pokazała okropne, przykre zdjęcie, Dziennikarka Polsat News nie mogła milczeć. Pokazała okropne, przykre zdjęcie, "dno"Czytaj dalej

Przypomnijmy, że w miniony poniedziałek przeciwko inicjatywie "anty-LGBT" wystąpił metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki. Hierarcha nie zgodził się na zbieranie podpisów. "Czcigodni Księża Proboszczowie! W nawiązaniu do akcji zbierania podpisów pod społecznym projektem ustawy »Stop LGBT«, który promuje Kaja Godek, informujemy, że Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na jej promowanie i przeprowadzanie na terenach kościelnych Archidiecezji Poznańskiej", czytaliśmy w liście cytowanym przez Katolicką Agencję Informacyjną.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czołowy dziennikarz TVP Info ordynarnie o koleżance po fachu. Wytknęła mu kłamstwo
2. Dopada cię jesienna chandra? Dodaj do kawy jedną porcję przyprawy, od razu poczujesz ulgę
3. "Doda też zarabia ciałem". Przed premierą "Dziewczyn z Dubaju" piosenkarka poddana ostrej krytyce

Zgoła inne stanowisko zajęło jednak kierownictwo Episkopatu Polski. "Mając na względzie, iż o umożliwieniu wiernym podpisania takiego projektu na terenie kościelnym decyduje biskup miejsca, pragnę prosić Waszą Eminencję/Ekscelencję o rozważenie - według swobodnej swojej decyzji - ewentualności przychylnego podejścia do tej sprawy", poinformowano w komunikacie, do którego dotarli dziennikarze wrocławskiej "Gazety Wyborczej". Co ciekawe, wskazano, że nie jest to oficjalne stanowisko, a tylko "przekazanie informacji" o inicjatywie.

Dziennikarze dotarli do mieszkania mamy małej Madzi. Sąsiedzi przekazali im porażające informacje po latachDziennikarze dotarli do mieszkania mamy małej Madzi. Sąsiedzi przekazali im porażające informacje po latachCzytaj dalej

Źródło: Gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tylko odbierzesz telefon. Potem możesz się nie wypłacić
  2. Brutalny atak w Żabce. Mężczyzna pobił właścicielkę sklepu
  3. Niepełnosprawny pan Kazimierz wypadł z wózka, podczas nagrań, o pomoc prosił zdecydowanie zbyt długo. Porażająca sprawa nagłośniona przez Polsat
  4. Po wejściu do mieszkania sprawdź jedną rzecz. Złodzieje mają nowy sposób
  5. Magdalena Ogórek wolałaby nie wspominać o starym nagraniu. Okrąża internet
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Młodzi motocykliści nie mieli żadnych szans w zderzeniu z samochodem

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News