Kościół katolicki. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Lipca 2020

Na drzwiach kościoła pojawił się skandaliczny plakat. "Wybrali śmierć"

Kościół katolicki stał się miejscem kolejnej politycznej agitacji. Na drzwiach wejściowych w jednej ze świątyń pojawił się baner jawnie nawołujący do niegłosowania na Rafała Trzaskowskiego. Zdaniem autora plakatu, wybór kandydata Platformy Obywatelskiej oznacza śmierć i liczne nieszczęścia.

Ostatnia kampania wyborcza wywołała w naszym kraju ogromne emocje. Do działań promocyjnych obu polityków ubiegających się o urząd głowy państwa włączyły się najróżniejsze grupy społeczne. Zwolennicy opozycji wielokrotnie oskarżali Kościół katolicki o jawne wspieranie Andrzeja Dudy w walce o reelekcję. W ostatnim czasie opinię publiczną obiegły informacje na temat politycznego baneru, jaki zawisł nad świątynią w Kościanie. 

Watykan wytoczył proces księdzu z Polski, ponieważ polska prokuratura umorzyła sprawę. Sytuacja, jakiej nie byłoWatykan wytoczył proces księdzu z Polski, ponieważ polska prokuratura umorzyła sprawę. Sytuacja, jakiej nie byłoCzytaj dalej

Kościół katolicki stał się miejscem politycznej agitacji? "śmierć, nieszczęście i przekleństwo"

Przypomnijmy, że przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy objął funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej po raz drugi. Andrzej Duda zwyciężył z Rafałem Trzaskowskim przewagą blisko dwóch punktów procentowych. Warto podkreślić, że w Kościanie polityk Platformy Obywatelskiej uzyskał poparcie 61% Polek i Polaków. Daleko za nim uplasowała się obecna głowa państwa z wynikiem 38% wskazań. Okazuje się, że tamtejsza parafia również włączyła się w przebieg kampanii wyborczej. 

Do sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegółDo sieci wyciekło nieznane dotąd zdjęcie Agaty Dudy. Internauci dopatrzyli się czegoś dziwnego, chodzi o jeden konkretny szczegółCzytaj dalej

"Głos Wielkopolski" przekazał bulwersujące informacje w sprawie wydarzeń w Kościanie. Nad drzwiami do jednego z okolicznych kościołów zawisł plakat nawiązujący do wyniku włodarza Warszawy. Osoba, która umieściła baner na terenie parafii zestawiła potencjalną prezydenturę Rafała Trzaskowskiego z aborcją, eutanazją oraz LGBT. Autor materiały przyrównał wiceprzewodniczącego PO do "śmierci, nieszczęścia i przekleństwa". Lokalne medium tłumaczy, że frazy te miały stanowić założenia programowe polityka Platformy Obywatelskej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Rodzinie na środku autostrady zepsuł się samochód. To co zrobili później zakrawa na żarty (WIDEO)
3. Waloryzacja 2021: Wiemy, jakie będą podwyżki. Najwyższe od 10 lat

 Kościół katolicki w Kościanach nie odpowiedział na pytania "Głosu Wielkopolski" w sprawie kontrowersyjnego baneru. Warto dodać, że na plakacie widniał też wynik Andrzeja Dudy, wokół którego przedstawiono słowa takie jak "rodzina" "Bóg, Maryja Niepokalana i liturgia Kościoła", czy też "prawo do życia dla każdego". W bulwersującą sprawę zaangażowali się też lokalni samorządowcy. "Głos Wielkopolski" informuje, że kościański radny wystosował apel do samego prymasa, Wojciecha Polaka. "Wielu z nas jest oburzonych zamieszczeniem słynnej tabliczki na drzwiach kościańskiej Fary. Pokażmy sprzeciw wobec mowy nienawiści, podpisując otwarty list do Prymasa Polski Wojciecha Polaka" - czytamy w jego piśmie przytoczonym przez "Głos Wielkopolski".

Kościół katolicki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Komitet Trzaskowskiego oficjalnie domaga się powtórzenia wyborów
  2. Były minister został zatrzymany. Śledztwo w toku, niespodziewany przebieg akcji
  3. Pitbull ma szczeniaki z husky. Ich wygląd zwala z nóg, wybuchowa mieszanka zachwyca i poraża jednocześnie, niesamowite
  4. Miał koronawirusa i poszedł na zakupy. Sąd wymierzył 60-latkowi surową karę
  5. Cała rodzina spała w namiocie. Nagle rozpoczął się koszmar, na oczach dziecka było o krok od tragedii

Źródło: [Głos Wielkopolski]