Kościół zapowiada duże zmiany. Co z Wielkanocą?. Pixabay/Emilia_BaczynskaŹródło: Pixabay/Emilia_Baczynska
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Marca 2020

Polacy nie będą mogli nawet poświęcić koszyczka na Wielkanoc? Ogromne zmiany w Kościele

Kościół zapowiada duże, ważne zmiany. Z cyklu Wielkanoc w czasach zarazy. Wiele na to wskazuje, że tegoroczne święta będą znacznie różnić się od tych jakie znaliśmy do tej pory. Nie może zostać przeniesiona na inny, późniejszy termin, ale można wprowadzić pewne znaczące zmiany i ograniczenia względem obchodów tego święta i jego dotychczasowych tradycji.

Prezydium Episkopatu Polski, w związku z panującą epidemią w naszym kraju, wydało wskazania dotyczące Wielkanocy. Szykują się duże zmiany, jeśli chodzi o tegoroczne święta i sposób ich obchodzenia, jaki znamy od zawsze. Czy Polkom i Polakom łatwo będzie się do tego dostosować?

“Nie mogła oddychać. Nie wiem, czy mamę zabrał wirus”. Tragiczny wpis obiega Facebooka, wstrząsające“Nie mogła oddychać. Nie wiem, czy mamę zabrał wirus”. Tragiczny wpis obiega Facebooka, wstrząsająceCzytaj dalej

Kościół zapowiada duże zmiany. Nie poświęcimy w tym roku koszyczków?

Tegoroczna Wielkanoc prawdopodobnie będzie dużo inna od tych z poprzednich lat. Wirus zmienia tradycję przeżywania świąt, znaną i stosowaną od pokoleń. Chodzi o odstąpienie od tradycji związanej ze święceniem koszyczków wielkanocnych w kościele. Prezydium Episkopatu Polski wydało zalecenia dla biskupów, dotyczy to m.in. kwestii święcenia pokarmu. Kościoły nie będą zamknięte, odradza się jednak przybywania do nich tłumnie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Agata Duda postawiona pod ścianą. Mocna, krytyczna odpowiedź na apele pierwszej damy trafiła do sieci
2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu

"Kościół Powszechny znalazł się w nadzwyczajnej sytuacji. Pierwszy raz od wielu wieków Ojciec Święty będzie sprawował Liturgię Wielkiego Tygodnia bez szerszego udziału wiernych, z wyjątkiem asysty liturgicznej. Z głęboką wiarą w Bożą obecność oraz w poczuciu wielkiej odpowiedzialności za zdrowie i życie wiernych Kościoła w Polsce, Prezydium Konferencji Episkopatu Polski proponuje Biskupom Diecezjalnym wskazania odnośnie do sprawowania czynności liturgicznych w najbliższych tygodniach" - czytamy w dokumencie.

Biskupi wyraźnie nie zalecają również organizowania tradycyjnego święcenia pokarmów. Proponują zamiast tego obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym zgodnie z Księgą "Obrzędy błogosławieństw dostosowane do zwyczajów diecezji polskich”, t. 2, Katowice 2001, numery 1347-1350”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza
  2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży
  3. Dwóch Polaków próbowało dostać się do Czech. Wskoczyli do rzeki, kuriozalny finał sprawy
  4. Selfie albo szybka wizyta policji. Rusza aplikacja dla osób w kwarantannie, jej szczegóły zaskakują
  5. Stanowcza opinia polskiego nauczyciela. Wytknął wszystkie problemy polskiej szkoły, wpis stał się hitem
  6. Niezwykła wioska w Polsce. Mieszkają w niej ludzie z całego świata, jest inna niż wszystkie

Źródło: wiadomosci.wp.pl