Kościół w Łomiankach szokuje. pixabay.com/kisistvan77
Źródło: pixabay.com/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 20 Listopada 2020

Dzieci w podwarszawskim kościele otrzymały do wypełnienia ankietę. Księża myśleli, że rodzice nie zwrócą uwagi na skandaliczne pytanie?

Kościół w Łomiankach przygotował dla dzieci, które zamierzają przyjąć sakrament bierzmowania, nietypową ankietę. Oprócz informacji na temat tego w jakiej parafii ochrzczony został kandydat oraz czy uczęszczał na lekcje religii, księży zainteresowała również opinia dziecka na temat aborcji... Rodzice są wzburzeni.

Nagłośniona przez jednego z rodziców sprawa dotycząca ankiet, jakie w kościele w Łomiankach przyszło wypełniać dzieciom przygotowującym się do sakramentu bierzmowania, budzi ogromne emocje. Nikt nie może zrozumieć, dlaczego osoby w tak młodym wieku muszą zabierać głos w kwestiach dotyczących aborcji.

Czy księża nie mają na co narzekać? Dostaną bardzo wysokie emerytury, w tym samym czasie sytuacja wielu polskich seniorów staje się tragicznaCzy księża nie mają na co narzekać? Dostaną bardzo wysokie emerytury, w tym samym czasie sytuacja wielu polskich seniorów staje się tragicznaCzytaj dalej

Kościół zaciekawiony opinią dzieci na temat aborcji

Konflikt światopoglądowy między reprezentacją władzy i Kościołem, a zdecydowaną większością (co udowadniają sondaże) polskich kobiet, zdaje się z każdym dniem przybierać na sile. Punktem zapalnym, który doprowadził do wybuchu emocji było ogłoszenie przez Trybunał Konstytucyjny orzeczenia w myśl którego aborcja embriopatologiczna ma zostać uznana za niezgodną z polskim prawem.

Złamanie jednego z fundamentów tzw. kompromisu aborcyjnego doprowadziło do wyjścia kobiet na ulice polskich miast. Od wielu tygodni odbywają się demonstracje organizowane przez Strajk Kobiet, inicjatywę zrzeszającą Polki walczące o podstawowe prawa człowieka.

Michał Szpak ostrzega. Padł ofiarą oszustów, muszą zainterweniować służbyMichał Szpak ostrzega. Padł ofiarą oszustów, muszą zainterweniować służbyCzytaj dalej

Hasła głoszone przez manifestantów uderzają naturalnie nie tylko w obecny rząd, ale również w Kościół, który przez lata postulował o zaostrzenie prawa aborcyjnego i w końcu postawił na swoim. Stąd kilka protestów miało miejsce również w budynkach świątyń. Wielu hierarchów zabierało głos, otwarcie potępiając dążenie Polek do przywrócenia im możliwości przerwania ciąży, w przypadku znacznego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu.

Okazuje się jednak, że Kościół na słowach nie poprzestaje i posuwa się do wielu innych, często dziwacznych rozwiązań. Rodzic jednego z dzieci, które przygotowują się do sakramentu bierzmowania w parafii w Łomiankach opublikował w internecie treść ankiety jaką jego pociecha otrzymała w kościele. Jest w niej prośba o wyrażenie opinii na temat aborcji.

Dziwaczna ankieta

"To jest ankieta, którą dzisiaj w kościele w Łomiankach otrzymały do wypełnienia dzieci, uczestniczące w spotkaniu przygotowującym do bierzmowania. Chciałabym wiedzieć w jakim celu zostało zadane dzieciom 14-16 letnim ostatnie pytanie. Pozostawię to bez komentarza." - tak brzmi treść postu zamieszczonego na jednej z grup na Facebooku przez zaniepokojonego rodzica.

W istocie, większość pytań nie budzi kontrowersji. Dziecko musi podać informacje na temat tego czy uczęszczało na lekcje religii, nazwę parafii w której zostało ochrzczone itd. Ostatnie pytanie pozostawia jednak prawdziwy niesmak i to ono jest przyczyną całego zamieszania.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

"Jak myślisz. Czy aborcja jest prawem kobiety jak to głoszą feministki? Popierasz ich żądania?" - w dokładnie taki sposób sformułowane zostało pytanie w ankiecie, jaką przyszło wypełniać przygotowującym się do bierzmowania dzieciom w kościele w Łomiankach pod Warszawą.

To niezwykle szokujące, by dzieci, które nie wchodzą jeszcze nawet w dorosłość zostały zmuszone do odpowiadania na takie pytanie. A co w przypadku, jeśli nie mają jeszcze opinii na ten temat? Czy wtedy nie będą mogły podejść do sakramentu bierzmowania?

Monika Olejnik musiała przerywać swojej rozmówczyni. Ostre spięcie w Monika Olejnik musiała przerywać swojej rozmówczyni. Ostre spięcie w "Kropce nad i"Czytaj dalej

Niezwykle kontrowersyjna sprawa dotycząca ankiety w kościele w Łomiankach oburzyła internautów. To nie pierwszy raz, gdy Kościół zwraca się do dzieci o przyjęcie konkretnego stanowiska w tej kwestii. Jakiś czas temu informowaliśmy Was o księdzu, który poinformował w mediach społecznościowych, że dzieci, które w choćby symboliczny sposób poparły Strajk Kobiet, nie będą dopuszczone do sakramentu bierzmowania.

źródło: wp.pl, facebook.com/groups/lomianki

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Eksperci biją na alarm. Jeden nawyk sprawia, że jesteśmy mniej odporni na koronawirusa, teraz lepiej z niego zrezygnować
  2. Zostały ci ziemniaki z obiadu? Zrób z nich bajeczne kotlety, cała rodzina poprosi o dokładkę
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. TVP: akcja na pokładzie samolotu na polskim lotnisku. Pilot wezwał posiłki
  7. Jeff Bezos z własnej kieszeni inwestuje ogromne pieniądze w ochronę klimatu. Największy datek w historii świata