Kościół Katolicki wysłało pismo na prośbę Mateusza Morawieckiego. (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 20 Czerwca 2020

Kościół na prośbę Morawieckiego rozesłał na cały świat nieprawdopodobny list. Agitacja, jakiej jeszcze nie było

Kościół katolicki na polecenie Mateusza Morawieckiego wystosował ważny list. Sytuacja ta od razu wzbudziła podejrzliwość mediów. Konferencja Episkopatu Polski musiała się wytłumaczyć z podjętych działań. Jej stanowisko nie pozostawia złudzeń. Zamieszanie spowodowane odezwą do Polaków będzie musiało zostać wyjaśnione.

"Ojczyzna wzywa swoich Rodaków, rozproszonych po wszystkich zakątkach ziemi, do pełnej mobilizacji. To wybór cywilizacyjny" - czytamy w piśmie ujawnionym przez Gazeta.pl. Portal podaje, że odezwa ta została wystosowana przez przedstawicieli Kościoła na prośbę Mateusza Morawieckiego. Episkopat w oficjalnym stanowisku uznał sprawę za nieporozumienie.

Polki i Polacy ocenili pracę Dudy i Morawieckiego. Wyniki nie pozostawiają najmniejszych wątpliwościPolki i Polacy ocenili pracę Dudy i Morawieckiego. Wyniki nie pozostawiają najmniejszych wątpliwościCzytaj dalej

Kościół katolicki na polecenie Mateusza Morawieckiego przesłał ważny apel

"Rząd Zjednoczonej Prawicy we współpracy z Prezydentem RP dostrzega w misjonarzach i misjonarkach wielki potencjał. Jesteście najlepszymi ambasadorami polskości, katolickiej wiary i patriotyzmu" - czytamy we wstępie listu, ujawnionego przez portal Gazeta.pl. "Ojczyzna wzywa swoich Rodaków, rozproszonych po wszystkich zakątkach ziemi, do pełnej mobilizacji. W tych wyborach ważny jest każdy oddany głos. Zapewniam, że nie jest to wybór pozbawiony znaczenia dla polskich spraw" - wskazują autorzy odezwy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie zdążyła odejść od okna życia, kiedy pojawiły się przy nim zakonnice. Jeden z najbardziej poruszających przypadków tego rodzaju w Polsce, przypominamy
2. Potężne problemy z paszportami. Kłopoty mogą być ogromne, niepokojące wiadomości docierają z Wielkiej Brytanii

Kościół katolicki w Polsce miał wystosować pismo do Polonii na prośbę samego Mateusza Morawieckiego. "Jest to wybór cywilizacyjny, który zdecyduje o dalszym kształcie Ojczyzny dla kolejnych pokoleń" - czytamy w piśmie. Konferencja Episkopatu Polski uznała zaistniałą sytuację za nieporozumienie. "Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski nie przesyłał listu do misjonarzy, o którym donoszą media. Informację tę przyjmujemy z wielkim zdziwieniem i zaskoczeniem." - prostują hierarchowie związku wyznaniowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogłoszono upadłość wielkiego polskiego zakładu mięsnego. Właściciel nadal ścigany listem gończym
  2. Prześliczna Karolina pędziła motocyklem na solarium. Tragiczna śmierć. Nie żyje
  3. Co dalej partią Piotra Ikonowicza? "Rzeczpospolita": Zostanie zdelegalizowana
  4. Mateusz Morawiecki i coś, o czym nigdy nie mówił, wszystko wyszło na jaw. "Bili go, szantażowali, kazali kopać własny grób"
  5. TVP Info znów bezczelnie manipuluje i szczuje na LGBT+ bez żadnych oporów. Przesadzili, nie mają żadnych zasad
  6. O krok od tragedii. W Krakowie wyjątkowe zjawisko pogodowe rozerwało balon widokowy

Źródło: [Gazeta.pl]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News