Jedna z krakowskich siłowni staje się kościołem. Unsplash.com/Danielle CerulloŹródło: Unsplash.com/Danielle Cerullo
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 18 Października 2020

Siłownia "stanie się" sklepem i kościołem? Pojawił się zadziwiający pomysł na obejście przepisów

Obecnie kościół w Polsce podlega regulacjom co do ilości wiernych wewnątrz świątyni, jednak oburzenie wywołał fakt, że Mateusz Morawiecki oraz namawiający do dbania o kondycję fizyczną Adam Niedzielski postanowili, że siłownie to jedno z największych niebezpieczeństw dla zdrowia i życia Polaków. Pojawiły się jednak wyjątki od reguły, które postanowiła wykorzystać jedna z siłowni. Trudno się temu dziwić.

Siłownia, która staje się kościołem? Chociaż brzmi to niczym żart, to niestety sytuacja, w której postawieni zostali pracodawcy i pracownicy branży fitness, i która zmusiła niektórych do wyjątkowo kreatywnego podejścia do interpretacji nowych przepisów. Krakowski Klub Atlantic poinformował na Facebooku, że dotychczasowa działalność przechodzi do historii i konieczne jest wprowadzenie konkretnych zmian. Od poniedziałku w klubie funkcjonować będzie „Kościół Zdrowego Ciała”. Groteskowa sytuacja wiele mówi o podejmowanych przez rządzących decyzjach oraz rozporządzeniach tworzonych i publikowanych na ostatnią chwilę.

Obrazy WTV"Jestem przerażony, to skrajny egoizm". Minister zdrowia nie wytrzymał, w sieci rozpętała się aferaCzytaj dalej

Możliwe, że Polska zyskuje właśnie kościół na jaki czekało wiele osób

Kiedy sieć obiegła informacja, że krakowski klub poinformował właśnie, że dotychczasowa siłownia staje się kościołem, internauci byli podzieleni. Wielu stanowczo przyklaskiwało jednak pomysłowi. Branża fitness w sobotę postanowiła zastrajkować i pokazać, że decyzja premiera Mateusza Morawieckiego jest zupełnie niezrozumiała i wyjątkowo szkodliwa. Siłownie muszą być zamknięte, a kościoły pozostaną otwarte. W tej decyzji ujawnia się wyjątkowy brak logiki, gdyż to właśnie na siłowniach i w czasie ćwiczeń fizycznych wzmacnia się odporność naszego organizmu. Dodatkowo w klubach fitness spotkać raczej można osoby młode, wysportowane, czy leczące się po kontuzjach. Kościół natomiast przeważnie pełen jest osób z grupy ryzyka, które często łamią obowiązujące przepisy nakazująca zasłaniania ust oraz nosa.

- Decyzja o ponownym zamknięciu branży fitness jest chora. Potraktowano nas jak chłopca do bicia. Zamknięto nas bez żadnego uzasadnienia i dialogu. Chodzi nie tylko o nas, ale o dwa miliony Polaków - powiedział w rozmowie z Onetem szef Polskiej Federacji Fitness, Tomasz Napiórkowski. Krakowski Klub Atlantic podjął decyzję, że skoro rząd skazuje ich na walkę o przetrwanie, to oni decydują się na sięgnięcie do kruczków prawnych i z siłowni przekształcają się w kościół, który dla Mateusza Morawieckiego oraz Adama Niedzielskiego nie stanowi zagrożenia.

Niewyobrażalny dramat aktorki znanej z Niewyobrażalny dramat aktorki znanej z "M jak miłość". W kilka dni straciła dwie najbliższe osoby, "państwo nie działa"Czytaj dalej

„Kościół Zdrowego Ciała” powołany do życia w Krakowie

- Nie mamy jednak innego wyjścia. Musimy szukać kruczków prawnych. Sytuacja nas do tego zmusiła. Nie myśleliśmy wcześniej o tym, by zamienić siłownię w sklep. To spontaniczne działanie. Powołanie "Kościoła Zdrowego Ciała" ma natomiast charakter symboliczny - mówiła cytowana przez Radio Zet menedżerka Klubu Atlantic w Krakowie Marta Jamróz. Kobieta podkreśla, że sytuacja, gdy nakazuje się zamknięcie siłowni, a sklepy, kościoły i galerie pozostają otwarte, to decyzja wyjątkowo niezrozumiała. Post opublikowany przez zarządzaną przez Martę Jamróz siłownię stał się prawdziwym hitem internetu. Wielu Polaków popiera ruch wykonany przez zarządców krakowskiego klubu. Przemiana opisana została na Facebooku w sposób, który mimo komizmu całej sytuacji pokazuje, że uchwalane na ostatnią chwilę rozporządzenia przy odrobinie kreatywności i znajomości prawa są wyjątkowo łatwe do obejścia.

- Skoro nie mogą funkcjonować zajęcia fitness, od dzisiaj ruszają w naszym klubie zgromadzenia religijne członków związku pn. "Kościół Zdrowego Ciała". Trudno uwierzyć? W tym świecie wszystko jest przecież możliwe. Oświecony Olek i Czcigodna Gosia zapraszają dzisiaj na wyjątkowe wydarzenia religijne - napisał na swoim profilu Klub Atlantic. To nie jedyne udogodnienia dla klientów siłowni, a teraz wyznawców „Kościoła Zdrowego Ciała”.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Początek końca Tadeusza Rydzyka? Wszczęto procedury, których finał może być bolesny
2. Emerytura nie do ręki. Seniorzy zmuszeni do zmian, jednak największy problem mają listonosze
3. Stan polityka PiS zakażonego koronawirusem pogorszył się. Jest pod tlenem

Kościół, zawody i sklep - tak krakowska siłownia walczy z obostrzeniami

W odpowiedzi na protesty osób związanych zawodowo z aktywnością fizycznych rządzący postanowili nieco się ugiąć i zezwolili na korzystanie z basenów uczniom i studentom w ramach zajęć oraz umożliwili sportowcom przygotowywanie się do zawodów. Dodatkowo możliwe jest odbywanie meczów bez udziału publiczności. Wszystko to postanowiono wykorzystać w walce z nowymi obostrzeniami nałożonymi jedynie na jedną z gałęzi gospodarki. Klub Atlantic poinformował, że już od poniedziałku codziennie odbywać się będą zawody w squashu, a siłownia zamienia się w sklep i możliwe będzie odpłatne przetestowanie sprzętu przed jego zakupem. Wszystko tylko po to, by oddalić widmo konieczności zamknięcia biznesu. Branża do dziś nie podniosła się po poprzednich obostrzeniach nałożonych na wiosnę, a obecny ruch, zdaniem wielu komentatorów, wydaje się nieprzemyślanym brodzeniem po ciemku, licząc, że któraś z podjętych decyzji okaże się skuteczna.

kościół

Źródło: Facebook.com/atlantickrakow

Donald Tusk pogrążył się w żałobie. Słowa pożegnania mogą wyciskać łzyDonald Tusk pogrążył się w żałobie. Słowa pożegnania mogą wyciskać łzyCzytaj dalej

Źródło: RadioZet / Facebook.com @atlantickrakow

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  2. "Taniec z gwiazdami": decyzja w sprawie Sylwestra Wilka zdumiała fanów. Wiemy, z czym zmierzy się dziś na parkiecie
  3. Czy kary za śmiecenie w lesie muszą być wyższe, aby przemówić ludziom do rozsądku? Najnowsze odkrycie leśników zatrważa
  4. Polska przez homofobię bez dostępu do kolejnej usługi. Jesteśmy na liście z Afganistanem, Białorusią i Kirgistanem
  5. Ksiądz myślał, że nikt nie zobaczy, co robi w internecie? OMZRiK nagłaśnia niewiarygodnie skandaliczne wpisy
  6. Witold Pyrkosz zabrał do grobu wielką tajemnicę. Dopiero lata po śmierci prawda wyszła na jaw

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News