Kościół zamieniony na market w Holandii. Nagranie rozzłoszczonego Polaka.
Źródło: Twitter/Jerzy Bokłażec
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 16 Lutego 2020

Polak odkrył w Holandii stary kościół zamieniony na market i wpadł w furię. Nagranie zamieścił w sieci

Kościół został zamieniony na market. Jest to bardzo częsta sytuacja w Holandii i innych krajach zachodnich. Wyraźnie nie spodobało się to jednemu z mężczyzn. Rozzłoszczony Polak nagrał i zamieścił w Internecie filmik. Ten zaś szybko został przechwycony przez innych użytkowników mediów społecznościowych i jest udostępniany, z opisem zwracającym uwagę na brak pożyteczności z tego typu obiektów. Autor nagrania nie kryje swojego oburzenia i złości. Pada lawina przekleństw i wulgaryzmów.

"W Holandii co roku zamyka się ok. 100 kościołów, przeznaczając je na pożyteczne cele. W odzyskanych dla świeckości wnętrzach powstają biura, muzea, mieszkania, biblioteki, sklepy. Oto relacja przybysza z Polski, prawdopodobnie katolika, który styka się z tą rzeczywistością" - czytamy w opisie do udostępnionego filmiku, zamieszczonym na Twitterze przez Jerzego Bokłażca.

Bójka przed mszą w Łodzi. Ksiądz trafił do szpitalaBójka przed mszą w Łodzi. Ksiądz trafił do szpitalaCzytaj dalej

Kościoł przerobiony na market. Sytuacja rozwścieczyła Polaka przebywającego w Holandii. Podzielił się swoimi negatywnymi odczuciami w nagraniu

Nagranie oburzonego i wyraźnie zdenerwowanego Polaka, przebywającego w Holandii, na widok kościoła przerobionego na market, jest hitem na Twitterze.

Pada przy tym lawina przekleństw. Co drugie słowo, to słowo na "k". Mężczyzna uważa się za wiernego katolika, a zatem gdzie podział się chociażby szacunek do dawnej świątyni i stosowanie się do zasad wiary, która wyraźnie zakazuje wszelkich bluźnierstw i używania brzydkich słów? Z tego należy się wyspowiadać.

"Patrzcie k***a na to, nie? Co to k***a jest? KOŚCIÓŁ. A krzyże zdjęli. Kościół, który na dzień dzisiejszy jest marketem, k***wa, wchodzę tam. Masakra jakaś" - zaczyna poirytowany, wręcz wściekły autor nagrania, prezentując budowlę.

"Market z kościoła k***a. A meczety się budują, nie? Przyszłości Waszej nie widzę k***a" - słyszymy w dalszej części nagrania.

Pod filmikiem na Twitterze roi się od komentarzy innych internautów.

"Z szacunku dla byłej świątyni co drugie słowo wtrącał po łacinie. Człowiek wartości" - zauważa z przekąsem dziennikarka, Anna Dryjańska.

"Tak wygląda dziś zderzenie Polaków z realiami świata poza granicami Polski" - dodaje inny twitterowicz.

"Autor tego filmiku powinien zostać uświadomiony, że są ludzie, którzy w żadnym stopniu nie chcą dokładać się do utrzymywania Kościała i ich budynków! Rozumiem, że ten Pan oczekuje, że inni będą płacili na jego "ideologię." W Holandii rozwiązali to uczciwie czy nie?" - pisze inny.

"Kościół jest tylko budynkiem, a biblia tylko książką. Nie ma chętnych na katechezę, sprzedajemy budynek i przerabiamy na sklep. Oczywiście w Polsce, gdzie dzieciaka chcieli sądzić, bo schował opłatek do kieszeni, sytuacja nie do pomyślenia" - zaznacza jeden z internautów.

Nagranie znajdziecie tutaj

ZOBACZ TAKŻE:

1. Medalowe szanse polskich skoczków rosną. Reprezentacja ma tajną broń

2. Sztorm rzucał nim jak szmacianą lalką. Podniebny kolos miał ogromne kłopoty [FILM]

3. Autobus grozy woził dzieci po Polsce. O krok od tragedii

4. Autobus nie ustąpił karetce na sygnale. Wstrząsające nagranie, internauci oburzeni

5. Pozycja Andrzeja Dudy zagrożona? Drastycznie traci poparcie, ujawniono dowody

6. Sztorm wyrzucił na brzeg statek widmo. Władze apelują, by nikt się nie zbliżał