Kościół msze. PxfuelŹródło: Pxfuel
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 12 Marca 2020

Kościół stawia na nietypowe środki i uspokaja. Tłumaczy to “cudem” z 1652 r.

Kościół w ostatnim czasie wywołał duże emocje apelem o zwiększenie liczby mszy świętych. Apelując do wiernych o modlitwę, tłumaczył to cudem sprzed ponad 350 lat. Zapełnią w ten sposób świątynie?

Kościół nie zamierza rezygnować z odprawiania mszy świętych. Chociaż niektórzy hierarchowie zaznaczają, że seniorzy mogą uczestniczyć w modlitwie ze swoich domów, wielu nie przystanie zapewne na tę propozycję. Sprawa spotyka się więc z krytyką licznych środowisk, które wskazują na oficjalne zamykanie szkół, uniwersytetów oraz placówek kulturalnych ze względów bezpieczeństwa.

Zaskakujące doniesienia z TVP. Kurski odchodzi z pustymi rękami, jest jednak haczykZaskakujące doniesienia z TVP. Kurski odchodzi z pustymi rękami, jest jednak haczykCzytaj dalej

Niemałe kontrowersje wywołał w tym kontekście wpis na koncie Konferencji Episkopatu Polski na Twitterze. Uspokajano w nim wiernych cudem sprzed ponad 350 lat, apelując o dalsze modły.

Kościół przypomina "cud" sprzed setek lat

- Kiedy w 1652 r. do Warszawy zbliżała się epidemia, w Bramie Nowomiejskiej umieszczono czczony przez warszawiaków obraz Matki Bożej Łaskawej Patronki Warszawy, Strażniczki Polski i modlono się o cud odpędzenia zarazy. Prośby zostały wysłuchane - przekazano w poście.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko kiedy". Andrzej Duda zabrał głos
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

Wielu internautów zaznacza, że w samych modłach nie ma oczywiście niczego złego. Ważne jest jednak, aby w trudnej dla zdrowia publicznego sytuacji zachowywać zdrowy rozsądek i unikać dużych skupisk ludzi. Rządzący i eksperci apelują o to, aby w razie możliwości pozostawać w domach i nie narażać siebie oraz innych na zakażenie. Kardynał Kazimierz Nycz podkreślił więc, że seniorzy oraz osoby chore "w sposób roztropny i mądry" zadecydują, aby nie wychodzić z mieszkań. Czy tak się stanie? Największy egzamin czeka Kościół w tej kwestii już w zbliżającą się niedzielę.

Kościół cud

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Rafał Brzozowski edytował wpis, ale w internecie nic nie ginie. Internauci są oburzeni
  4. Ostre spięcie u Moniki Olejnik. "Chce mnie pani ukrzyżować?"
  5. Donosy formą biznesu dla urzędników: "To patologiczna sytuacja". Skargi rodziców są opłacalne?
  6. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach

Źródło: Twitter

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News