Kościół. Twitter/Episkopat NewsŹródło: Twitter/Episkopat News
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 8 Października 2020

Jedno zdjęcie wywołało burzliwą awanturę w sieci. Teraz Kościół musi się tłumaczyć

5 października twitterowe konto Episkopat News zamieściło pamiątkowe zdjęcie ze zjazdu Episkopatu. Natychmiast wybuchła pod nim burza, bo internauci zauważyli, że żaden z biskupów nie zasłania twarzy maską, a stoją bardzo blisko siebie.

Zdjęcie zostało zamieszczone przez biuro prasowe episkopatu 5 października, w poniedziałek, z podpisem: "Wspólne zdjęcie Księży Biskupów podczas 387. Zebrania Plenarnego KEP w Archidiecezji Łódzkiej".

Mateusz Morawiecki nagle usłyszał bardzo niewygodne pytanie. Westchnął, potem się zaczęłoMateusz Morawiecki nagle usłyszał bardzo niewygodne pytanie. Westchnął, potem się zaczęłoCzytaj dalej

Burza pod zdjęciem biskupów

Oburzeni internauci natychmiast zareagowali. "Koronaparty", "brak odpowiedzialności", "gdzie maseczki" - pisali. W związku z tym biuro Episkopatu postanowiło wydać oświadczenie. To zdjęcie mogło się okazać bardzo dużym ciosem wizerunkowym głównie ze względu na szalejącego w Polsce koronawirusa. Zarażenia można już liczyć w tysiącach dziennie, a miejsc w szpitalach jest coraz mniej. Biskupi należą też do grupy ryzyka, a fakt, że zebrali się z całej Polski, by móc obradować, sprawia, że ewentualność zakażenia jest jeszcze większa.

Co na to biuro Konferencji Episkopatu Polski?

Chusteczka z papieżem, figurka Maryi za 300 zł i słodkości. Nie do wiary, na czym Tadeusz Rydzyk zbija kokosyChusteczka z papieżem, figurka Maryi za 300 zł i słodkości. Nie do wiary, na czym Tadeusz Rydzyk zbija kokosyCzytaj dalej

Przedstawiciele Kościoła poproszeni o zdjęcie maseczek

Na początku oświadczenia możemy przeczytać, że "mając na uwadze bardzo trudną sytuację epidemiologiczną w kraju, podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Łodzi dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa". Bardzo wyraźnie podkreślono, że w czasie całego spotkania, czyli 5 i 6 października "dołożono wszelkich starań, aby były zachowane wszystkie możliwie dostępne środki bezpieczeństwa – maseczki, płyny do dezynfekcji, zachowanie dystansu, wietrzenie pomieszczeń".

"Księża biskupi na otwartej przestrzeni na placu przy katedrze łódzkiej, poproszeni przez fotografa, zdjęli maseczki na moment wykonania wspólnego zdjęcia" - możemy przeczytać w oświadczeniu.

Pisano, że "komentarze do pamiątkowego zdjęcia biskupów nie oddają prawdziwej sytuacji, która miała miejsce w Łodzi", a "księża biskupi, respektując wszystkie zalecenia sanitarne, sami wielokrotnie zwracali się do wiernych z prośbą o ich przestrzeganie".

Jarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowiekaJarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowiekaCzytaj dalej

Co bardzo interesujące, na zdjęciach opublikowanych przez Episkopat News na Flickr możemy zobaczyć, że w zamkniętym pomieszczeniu, jakim jest kościół, obostrzenia, które towarzyszą podczas obrad, również nie muszą być już przestrzegane. Podczas mszy w katedrze żaden z biskupów nie miał założonej maseczki, mimo że wszyscy tłoczyli się obok siebie. To ogromne zaniedbanie, biorąc również pod uwagę fakt, z jak wieloma osobami współpracują biskupi i jak wiele osób mogą w ten sposób zarazić.

387. zebranie Konferencji Episkopatu Polski - msza w katedrze

387. zjazd Konferencji Episkopatu Polski - msza w katedrze

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Jak Sekielski tak szybko schudł? Ujawnił oszałamiającą recepturę na zupę z buraka, ma prozdrowotne właściwości
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

źródło: [onet.pl][flickr.com/Episkopat News]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  2. Będą bojkotować sklepy i bazary, już skrzykują się w internecie. Powód jest zatrważający
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News