Kościół katolicki otrzymał 171 milionów od naszego państwa. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/EastnewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 8 Lipca 2020

Mamy kolejny rekord, sytuacja, jakiej nie było. Wydatki państwa na Kościół przebiły już wszystko, ujawniamy

Kościół Katoliki dostaje od rządu niebotyczne kwoty. "Rzeczpospolita" ujawniła, ile pieniędzy przeznaczanych jest na składki kapłanów. Zaskakujące informacje z pewnością zbulwersują opinię publiczną. Padł kolejny rekord wydatków na hierarchów związku wyznaniowego.

Dziennikarze "Rzeczpospolitej" dotarli do niepokojących informacji. Okazuje się, że niemała część budżetu naszego państwa została przeznaczona na duchownych Kościoła katolickiego. Przypomnijmy, że kilkadziesiąt lat temu utworzono Fundusz Kościelny. Jego celem była rekompensata mienia utraconego przez międzynarodową instytucję. Do dziś jednak rządzący wpłacają do niego niemałe kwoty z publicznych pieniędzy, które pokrywają między innymi składki kapłanów.

Naprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemNaprawdę? Sztab Andrzeja Dudy opublikował w sieci skandaliczną grę. Rafał Trzaskowski jako główna postać z tragicznym finałemCzytaj dalej

Kościół katolicki otrzymał 171 milionów od naszego państwa

"Rzeczpospolita" wskazuje, że w 2019 roku na Fundusz Kościelny przeznaczono aż 171 milionów złotych. Jest to kolejny rekord w wydaniu naszego kraju. Przypomnijmy, że 8 lat temu na rzecz duchownych wpłacono 100 milionów złotych. W tym czasie kwota ta stale rosła. W zeszłym roku na składki emerytalne kapłanów oddano o 6 milionów złotych więcej niż w 2018 roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Klienci dużego polskiego banku w niebezpieczeństwie. Można stracić wszystkie oszczędności
2. Skandal na Mierzei Wiślanej. Widok jest druzgocący. Ręce opadają

Kościół Katolicki poza pieniędzmi z funduszu zbiera datki z "tacy" oraz otrzymuje nieruchomości sprzedawane przez lokalne samorządy za bezcen. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wyjaśniło "Rzeczpospolitej" przyczynę, dla której pobito kolejny rekord wydatków na związek wyznaniowy. Zdaniem resortu sytuacja ta wynika ze stale rosnącej płacy minimalnej oraz zwiększenia zasiłku opiekuńczego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wieści dla kierowców, rząd wysuwa najcięższe działa. Mandaty mają wzrosnąć nawet 10 razy
  2. Ogromny rój pszczół w restauracji. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście
  3. Beata Szydło gościła u Tadeusza Rydzyka. Nie miała litości
  4. Eksperci ostrzegają przed zbliżaniem się. Katastrofa ekologiczna w Polsce, zdjęcia mówią same za siebie
  5. U Tadeusza Rydzyka już się nie patyczkują. Biskup wprost o wyborach
  6. Przyszłość CD-Action przesądzona. Wiemy co stanie się z legendarnym czasopismem

Źródło: [Rzeczpospolita]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News