Kościół to miejsce, które powinno być wolne od polityki. W przypadku oleśnickiej świątyni za sprawą księdza było inaczej.. Wikimedia/Marek ŚliweckiŹródło: Wikimedia/Marek Śliwecki
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Maja 2020

Niepokojące sceny w oleśnickim kościele. Ksiądz pokłócił się z interweniującym dziennikarzem

Kościół to miejsce, które powinno być wolne od polityki. W przypadku jednej ze świątyń w Oleśnicy (woj. dolnośląskie), za sprawą pewnego księdza, było inaczej. Nie tylko odprawiano modlitwy za wybory. Duchowni mieli również zaprzeczać ryzyku, związanemu z zarażeniem koronawirusem.

Ksiądz z oleśnickiego kościoła nawoływał wiernych do modlitw za wybory oraz lekceważył epidemię i ryzyko zakażenia wirusem.

Psy tropiące potwierdziły tezę służb. Nowe, niepokojące informacje na temat poszukiwań 3,5-letniego KacpraPsy tropiące potwierdziły tezę służb. Nowe, niepokojące informacje na temat poszukiwań 3,5-letniego KacpraCzytaj dalej

Kościół powinien być wolny od polityki. Tak nie było w przypadku oleśnickiej świątyni

W kościele NMP Matki Miłosierdzia, z inicjatywy księdza modlono się m.in. w intencji majowych wyborów prezydenckich. Była to specjalna akcja Katolicka z Oleśnicy, Bierutowa i Wrocławia pt. "Szturm Modlitewny o wybory prezydenckie w maju 2020 roku", o którą apelowano. Duchowny ze wspomnianej świątyni nie zważał na stan epidemii związane z nim zagrożenie. Publicznie podważał ryzyko zakażenia koronawirusem, a hostia podawana była wiernym prosto do ust z rąk księdza, bez zachowania żadnych środków ostrożności i bezpieczeństwa. Próbowano także utrudniać pracę dziennikarzowi, reporterowi portalu MojaOlesnica.pl, który był obecny na jednej z mszy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prokuratura nie pozostawi tak udzielania danych Poczcie Polskiej. Ogromne konsekwencje
2. Jeszcze tylko 12 dni. Potem co 3 dorosły Polak będzie musiał się dostosować, już przesądzone

- Prosimy ks. proboszczów z innych parafii o odprawienie mszy świętej w tym dniu. Kto nie może przyjść z różnych względów na mszę świętą, niech duchowo włączy się odmawiając Różaniec, Koronkę w tej intencji. Zachęcamy pozostałe Instytuty Akcji Katolickiej w Polsce na tą formę modlitwy. Króluj Nam Chryste - brzmiał apel.

- W twoich działaniach i twoich słowach, w twojej modlitwie, Jezu Chryste, widzimy naszego Ojca. Boga, który kocha wszystkich ludzi tak samo. Tych z prawej i tych z lewej strony. Chociaż ci z lewej przez to, że czyhają na życie i wiarę sprawiedliwych. Matko, spójrz, przyszliśmy do ciebie jako twoje dzieci. Dzisiaj próbuje nam się wmówić, że Komunia Święta może zarażać, że powietrze, którym oddychamy, że za bliska odległość. Są tacy, którzy czyhają na naszą wiarę, a dzisiaj jesteście tego świadkami - mówił ksiądz w kościele i poprosił o modlitwę za wiarę, a wcześniej także o modlitwę za wybory. Ze słów, jakie padły podczas mszy, można wywnioskować, że bagatelizowano również ryzyko zakażenia wirusem. Mszę prowadzili ks. Radosław Bariasz oraz ks. Krzysztof Salik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy zbadali próbki 17 milionów ludzi. Cztery grupy szczególnie narażone na śmierć z powodu wirusa
  2. Chłopiec spadł ze schodów, uderzył główką o beton. Matka była nietrzeźwa
  3. Skończyła Ci się ważność paszportu? Urzędnicy nie pozwolą złożyć Ci wniosku, będą zadawali pytania
  4. Duży protest w samym centrum stolicy. Kierowcy zablokowali ruch, o co chodzi?
  5. Popularny tygodnik radził chorym na depresję ciążę na poprawę humoru. Opublikował obraźliwą grafikę, teraz się tłumacz
  6. 4 osoby ranne, chwile grozy w McDonald’s. Kazali wyjść klientce, nie wytrzymała

Źródło: mojaolesnica.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News