Kościół pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Łodzi chce 10 maja zorganizować dzieciom komunie.. (zdj. ilustracyjne) Pixabay/kisistvan77Źródło: (zdj. ilustracyjne) Pixabay/kisistvan77
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 5 Maja 2020

Absurdalny, niebezpieczny pomysł księdza z Łodzi. Relacja rodziców dzieci komunijnych zadziwia

Kościół po raz kolejny zadziwił wiernych swoim pomysłem. Mimo obecnej sytuacji epidemicznej proboszcz parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Łodzi chce zorganizować komunię w najbliższym tygodniu. Rodzice są oburzeni informacją o nowym terminie przeprowadzenia uroczystości.

Warto zauważyć, że z powodu epidemii w większości parafii epidemii komunie zostały przełożone na jesień tego roku. Inaczej sytuacja przedstawia się w jednym z łódzkich kościołów, gdzie rodzice dzieci komunijnych zostali poinformowani, że uroczystość odbędzie się już w najbliższą niedzielę.

- Wszyscy byli w szoku - relacjonuje w rozmowie z Onetem jedna z matek. - Do tego, co w poniedziałek rano potwierdziła w mailu katechetka, miały to być komunie klasowe. Oznaczało to, że w kościele miałoby się spotkać blisko 30 dzieci. Przecież w dobie koronawirusa i epidemii to jest niewiarygodne zagrożenie - zaznacza.

Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dobre informacje, pojawiła się nowa możliwośćWażny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dobre informacje, pojawiła się nowa możliwośćCzytaj dalej

Kościół w Łodzi planuje zorganizować komunie 10 maja

 - Nie wiemy, czy ktokolwiek pomyślał o odkażaniu ławek. Nie wiemy, ile osób może być w kościele. W ogóle nic nie wiemy, bo proboszcz nie odpowiedział na żadne z naszych pytań - opowiada jeden z rodziców.

Pomysł przeprowadzenia komunii klasowych uległ jednak zmianie po tym, jak do kurii zaczęły spływać kolejne telefony zaniepokojonych rodziców. - Nagle dostaliśmy komunikat, że będą to komunie kameralne, rodzinne. Zniknął gdzieś poprzedni komunikat o komuniach klasowych, które wcześniej zapowiadał proboszcz. Ciekawe, dlaczego? - mówi rozmówca Onetu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turze
2. Rachunek za stomatologa z dodatkową opłatą. Nawet 150 zł, bez których możesz teraz zapomnieć o wizycie

Parafianie zarzucają proboszczowi dbanie o własne interesy kosztem dzieci. - Jest dla mnie jasne, że chodzi tu tylko o kasę i o tacę. Nawet zebranie w sprawie komunii ksiądz rozpoczął od znaczącej informacji, że on "poczynił inwestycje i ma żelazne terminy zapłaty". I dlatego zamierza ryzykować zdrowiem naszych dzieci? - pyta jeden z ojców oburzonych tą sytuacją.

Dziennikarzom Onetu nie udało się skontaktować bezpośrednio z księdzem proboszczem, natomiast głos w sprawie zajęła łódzka kuria: - W porozumieniu z rodzicami część osób zdecydowała się na tzw. komunie rodzinne - powiedział ks. Paweł Kłys, rzecznik łódzkiej Archidiecezji.

Reakcja rodziców stanowi jednak zaprzeczenie słów rzecznika: - Przecież my - słysząc m.in. od ministra zdrowia, że trzeba się izolować - odwołaliśmy gości, odwołaliśmy zarezerwowaną salę w restauracji, dziecko nie ma stroju do komunii i wszyscy nastawiliśmy się najwcześniej na jesień. Co mamy teraz zrobić? Wysłać dziecko za tydzień do kościoła w stroju codziennym? Zepsuć święto, które dla dzieci jest wyjątkowo ważne? - pyta pani Anna. I dodaje: - Ja wiem, że to nie jest wymiar duchowy, że może nie powinniśmy się takimi rzeczami przejmować, ale nic nie zmieni tego, że zepsuje się dzieciom ogromne święto. Bo ksiądz proboszcz ma "pilne płatności"?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naukowcy oświadczają stanowczo: koronawirus nie powstał w laboratorium
  2. Chwile grozy na osiedlu. Czterolatek wypadł z okna
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Polacy mogą być zagrożeni. Specjaliści ostrzegają osoby, które wyszły na spacer

Źródło: onet.pl