Korowódka, czyli gąsienica motyla, może być bardzo niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Uważajcie na swoje dzieci.. facebook.com/minifirstaidnorthessexŹródło: facebook.com/minifirstaidnorthessex
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 26 Czerwca 2020

Gąsienica może być groźna prawie jak barszcz sosnowskiego. Czterolatka trafiła do szpitala z opuchlizną i wysypką

Korowódka, czyli gatunek gąsienicy motyla, może być bardzo niebezpieczna dla ludzi i zwierząt. Lepiej unikać wszelkich kontaktów z tym gatunkiem. Wszystko przez włoski parzące takiej gąsienicy, wydzielające niebezpieczną substancję toksyczną, która może wywołać niepożądane, poważne skutki dla zdrowia naszego oraz naszych pupili. Uważajcie także przede wszystkim na swoje dzieci, które mogą być szczególnie narażone na kontakt z tymi osobnikami poprzez chęć ich dotykania i łapania.

Korowódka dębówka i sosnówka z gatunku gąsienicy motyla, choć z pozoru wyglądają niewinnie, to ostrzegają przed nimi ekseprci, w tym lekarze i weterynarze. W wyniku zetknięcia się z jedną z tych odmian gatunku gąsienicy możemy nabawić się poważnych problemów zdrowotnych i konieczności wizyty w szpitalu. Są przypadku groźnych poparzeń.

Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radościDodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radościCzytaj dalej

Korowódka to groźna odmiana gąsienicy motyla. Uważajcie na swoje dzieci i zwierzęta

Korowódki zamieszkują lasy dębowe niemal całej Europy, w tym także występują w Polsce. Spotkać można głównie w lasach, ale nie tylko. Zetknięcia się z tym owadem może prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak opuchlizna, poparzenia, wysypka, a nawet duszności i problem z oddychaniem. Szczególnie uważać powinniśmy na nasze dzieci i zwierzęta, bo te są najbardziej narażone na kontakt z tymi gąsienicami i ich dotykaniem oraz łapaniem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
2. Nie żyje mama i dwójka dzieci, szli do piekarni. Doszło do tragedii, media obiegła smutna wiadomość z Włoch

Jak donosu portal parenting.pl, na własnej skórze przekonała się o tym zagrożeniu pewna 4-latka z Wielkiej Brytanii oraz jej rodzice. Dziewczynka trafiła do szpitala z mocno opuchniętą twarzą i wysypką na całym ciele. Jej mama, ku przestrodze dla innych rodziców, zdecydowała się opisać historię jej córki za pośrednictwem mediów społecznościowych. 4-latka niebezpieczną gąsienicę znałazła podczas zabawy i wzięła ją na ręce, gdyż w sposób szczególny zainteresowała się tym ciekawym i nietypowym owadem. Jak wiadomo dzieci mają w sobie naturalną ciekawość otaczającego je świata i natury. Nikt jednak nie przypuszczał, że chwilowy kontakt z gąsienicą zakończy się mocną opuchlizną dziecka i wizytą w szpitalu.

"Moja córka ma 4 lata i uwielbia wszystkie zwierzęta i insekty. (...) Gąsienicę trzymała na ręku zaledwie przez kilka minut. W ciągu kolejnych 10 kolejnych zaczęło ją wszystko swędzieć, a twarz spuchła tak, że trudno ją było rozpoznać. Pojechaliśmy do szpitala, który na szczęście był zaledwie kilka minut drogi od miejsca, w którym byliśmy. Piszę to, ponieważ nie zdawałam sobie sprawy, że gąsienice mogą być śmiertelnie niebezpieczne" - czytamy w opublikowanym poście matki dziewczynki na Facebooku.

Facebook/Mini First Aid North Essex & Havering

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał
  2. Wstrząsające ustalenia po katastrofie autobusu w Warszawie. Kierowca był pod wpływem nielegalnych substancji
  3. Rodzice czują się niewinni. 5-letnia Eliza zmarła z głodu i wyczerpania, była trzymana w śmieciach, żerowały nad nią owady
  4. Przepracowała w TVP 26 lat. Nie pozostawia suchej nitki na Wiadomościach
  5. Różnica jest minimalna. Najnowszy sondaż prezydencki przed ciszą wyborczą
  6. Bardzo ważne zarządzenie premiera. Wprowadzono II stopień alarmowy w kraju

Źródło: parenting.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News