Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało dane. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 31 Maja 2020

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne dane

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało właśnie najnowsze dane, dotyczące liczby zakażonych i zmarłych. Choć od wczoraj część obostrzeń, związanych z przeciwdziałaniem epidemii, została zniesiona, zakażonych jest coraz więcej. Widać również wyraźnie, w których miejscach kraju obecne są ogniska koronawirusa.

- Mamy 115 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (92), lubelskiego (7), świętokrzyskiego (5), dolnośląskiego (4), wielkopolskiego (3), opolskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), zachodniopomorskiego (1) - czytamy w raporcie Ministerstwa Zdrowia z godziny 10. Kolejny komunikat wydany zostanie dziś po południu.

Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoićKuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoićCzytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia przekazało najnowsze dane

- Z przykrością informujemy o śmierci 3 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 84-K Poznań, 83-M Tychy, 65-M Bytom. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące - czytamy. Oznacza to, że od początku pandemii w Polsce zakażonych zostało 23 686 osób. Na Covid-19 zmarło 1 064 z nich.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Podano najnowszą prognozę zagrożeń IMGW. Powodzie, podtopienia, w wielu rejonach bardzo niebezpiecznie
2. Ceny gazu zadziwiają coraz bardziej. Mogą długo utrzymać się na obecnym poziomie

W raportach resortu uwagę przykuwa widocznie ognisko koronawirusa na Śląsku. Nadal, właśnie w tym regionie, każdego dnia przybywa najwięcej zakażonych.

Warto przypomnieć, że od wczoraj wdrażany jest 4 etap odmrażania gospodarki. Przebywając w otwartej przestrzeni nie musimy już zakrywać nosa i ust. Zniesione zostały również limity osobowe w sklepach czy kościołach. Od 6 czerwca wprowadzane będą kolejne poluzowania, związane m.in. z organizacją uroczystości rodzinnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany ekspert ocenił IV etap znoszenia obostrzeń. Kilka decyzji jest zupełnie niezrozumiałych
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. Wielka ewakuacja plaży, 3 osoby poważnie ranne. Lądował śmigłowiec
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News