koronawirus w polsce. (zd. il.) Wikimedia Commons/J.nowinskiŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/J.nowinski
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 28 Maja 2020

Rząd umożliwił Polakom chodzenie do kościoła, ale pod jednym warunkiem. Złamanie zasady grozi grzywną

Koronawirus w Polsce: rząd kontynuuje luzowanie obostrzeń związanych z pandemią. W kolejnym etapie odmrażania przewiduje się również całkowite zniesienie limitu wiernych w kościołach. Do tej pory liczba osób, które mogły brać udział w nabożeństwie zależała od powierzchni świątyni.

Podczas wizyty w Kościele nie możemy jednak zapominać o jednym: w kościołach dalej będzie obowiązywał bezwzględny obowiązek noszenia maseczek oraz dezynfekowania rąk. Niestosowanie do tego nakazu może grozić grzywną.

Zamieszanie pod komendą policji, na miejscu są już posłowie. Co tam się dzieje?Zamieszanie pod komendą policji, na miejscu są już posłowie. Co tam się dzieje?Czytaj dalej

Koronawirus w Polsce: czwarty etap odmrażania

Od 30 maja zostaje zniesiony obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, warunkiem jest jednak zachowanie odstępu minimum 2 metrów od innych osób z wyjątkiem rodziców z dziećmi, osób niepełnosprawnych, osób wspólnie mieszkających lub gospodarujących. Nakaz noszenia maseczek pozostanie w niektórych miejscach m.in. w sklepach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Antoni Macierewicz będzie w trudnej sytuacji? Rusza pozew Donalda Tuska, Radosława Sikorskiego i Tomasza Siemoniaka
2. Nawet 12 641,75 zł nowej ulgi może zostać w twojej kieszeni. Starsi Polacy będą jednak wściekli

Znosi się również ograniczenia powierzchniowe w restauracjach. Korzystanie z nich będzie musiało się odbywać z zachowaniem dystansu i z zakrywaniem usta i nosa – co nie będzie obowiązywało przy samych stolikach. Dozwolone zostaną również zgromadzenia na świeżym powietrzu, z limitem do 150 osób. Dalej utrzymany zostaje zakaz funkcjonowania klubów i dyskotek.

Kolejny, piąty etap planowany jest na 6 czerwca. Najprawdopodobniej to wtedy przywrócona zostanie działalność kin, teatrów, oraz oper. Otwarte mają zostać również baseny, sale zabaw, siłownie, parki rozrywki, a także kluby fitness.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pracodawcy dostają nowe narzędzia. Tysiące pracowników stracą swoje pensje, nawet na rok
  2. Z samochodu nic nie zostało. Nie żyje jedna osoba. Tragiczny wypadek na słupie
  3. Nauczyciele do pracy przy czereśniach. Minister ma dla nich propozycję
  4. Spadek poparcia dla PiS, jakiego jeszcze nie było. Wynik sondażu zamiesza na Nowogrodzkiej
  5. Agata Duda na zaskakujących zdjęciach sprzed wielu lat. Bardzo się zmieniła, poznalibyście?
  6. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania

Źródło: Radio Zet

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News