Koronawirus w Polsce: obywatele nieufni w kwestiach związanych z wirusem. (Zd. Il) Marek BAZAK/East NewsŹródło: (Zd. Il) Marek BAZAK/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Maja 2020

Niepokojący sondaż dla Polski dotyczący koronawirusa. Bardzo przykre doniesienia

Koronawirus w Polsce. Międzynarodowa agencja badawcza YouGov przeprowadziła sondaż, który miał na celu zbadać nastroje obywateli poszczególnych państw związane ze stanem epidemii. Sprawdzamy, jak na tle innych narodów przedstawia się w tym zestawieniu Polska.

Badanie brytyjskie firmy YouGov obejmowało poszczególne kraje z Azji, Europy i Ameryki Północnej. Sondaż przeprowadzono w dniach 5-13 maja za pośrednictwem ankiet internetowych. Pytania dotyczyły nastrojów obywateli w kwestiach związanych z pandemią koronawirusa. Przedstawiamy, jak w zestawieniu z innymi państwami wypada Polska.

Rybnik. Wyrzuciła 11-miesięcznego chłopca przez okno. Co działo się wówczas w mieszkaniu?Rybnik. Wyrzuciła 11-miesięcznego chłopca przez okno. Co działo się wówczas w mieszkaniu?Czytaj dalej

Koronawirus w Polsce. Polacy wyjątkowo nieufni

Wyniki badania pokazują, że tylko co trzeci obywatel naszego kraju ufa działaniom podejmowanym przez rząd w czasie epidemii. Jest to drugi najniższy wynik po Francji, gdzie ufność wobec władzy deklaruje zaledwie 31 proc. respondentów. Podobną opinię wyraziliśmy w stosunku do informacji przekazywanych przez media (39 proc.). W tej kwestii za Polską znajdują się jedynie Francja, Wielka Brytania i Włochy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sondaż prezydencki, który może zaniepokoić wiele osób. Kto tak naprawdę wygra w drugiej turze?
2. WP: Może czekać nas fala zakażeń po proteście przedsiębiorców. Policja ma bardzo niemiłą niespodziankę

Polki i Polacy są także wyjątkowo nieufni w stosunku do lekarzy i pielęgniarek. Według wskazań obywateli naszego kraju musieli oni uznać wyższość rodziny i przyjaciół. Warto zauważyć, że byliśmy jedynym z 26 badanych krajów, w którym przedstawiciele służby zdrowia nie znaleźli się na czele zestawienia dotyczącego zaufania.

Jesteśmy także bardzo pesymistyczni w stosunku do rozwoju sytuacji epidemiologicznej. 44 proc. ankietowanych stwierdziło, że kryzys wywołany koronawirusem się pogarsza. 40 proc. badanych uznało, że sytuacja ulega stopniowej poprawie. I w tej sprawie znajdujemy się na końcu zestawienia. Bardziej pesymistyczni od nas okazali się jedynie mieszkańcy Indonezji, Indii, Filipin i Meksyku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zarażenia w jednostce wojskowej
  2. Porażające znalezisko na Białołęce. Kobieta znalazła rozkładające się ciało
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. Stało się, scenariusz dla polskiej turystyki się sprawdził. Nie ma już na co liczyć

Źródło: dziendobry.tvn.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News