koronawirus w polsce, ministerstwo zdrowia podało rekordową liczbę ofiar śmiertelnych. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 25 Maja 2020

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało właśnie rekordową liczbę zgonów z powodu koronawirusa. Sytuacja nie jest zadowalająca, a rekord, o którym mówimy dotyczy zgonów. Resort poinformował również o kolejnych przypadkach zachorowań na COVID-19. Epidemia miała dobiegać już końca. Informacje są zaskakujące.

 - Mamy 193 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (69), mazowieckiego (66), dolnośląskiego (22), łódzkiego (15), świętokrzyskiego (6), lubuskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (2), lubelskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), wielkopolskiego (1) i opolskiego (1). Z przykrością informujemy o śmierci 11 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 66-M Bydgoszcz, 85-M, 92-K Bolesławiec, 91-K, 85-K, 61-M, 99-K, 81-K Warszawa, 87-M Siedlce, 65-M Gliwice, 94-K Poznań - czytamy w najnowszym komunikacie resortu.

Z ostatniej chwili: Są wnioski o wotum nieufności. Łukasz Szumowski straci funkcję ministra zdrowia?Z ostatniej chwili: Są wnioski o wotum nieufności. Łukasz Szumowski straci funkcję ministra zdrowia?Czytaj dalej

Oznacza to, że liczba zmarłych na skutek Covid-19 w Polsce przekroczyła 1000 osób. Do tej pory zanotowano 1007 zgonów i 21 631 zakażeń.

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało przykre dane

W związku z koronawirusem w Polsce, nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Prawdopodobne, że czekają nas zmiany do końca miesiąca w tym zakresie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W nocy zakonnice usłyszały, że ktoś otwiera Okno Życia. Wezwano policję i pogotowie ratunkowe, niecodzienna sytuacja w Legionowie
2. Rząd szykuje ulgę na urządzenie mieszkania. Nawet do 12 tysięcy, wiadomo kto mógłby skorzystać

- W przyszłym tygodniu jeszcze będziemy musieli zakrywać usta i nos w otwartej przestrzeni, a decyzję o ewentualnym zniesieniu tego obowiązku podejmiemy najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski na antenie Radia Plus.

 Resort zdrowia stanął też pod obstrzałem wielu Polek i Polaków w związku z aferą "maseczkową". Chodzi o ogromne zamówienie, które w żaden sposób nie spełniło norm. - Udało się wycofać wszystko, co było w magazynach. Z tamtego transportu, maseczki zostały wydane jako chirurgiczne. One nie są wykorzystywane w kontakcie z pacjentami z COVID-19 - mówił w rozmowie z Radiem ZET wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Choć wszyscy wyczekują końca epidemii koronawirusa w Polsce, to niestety mimo luzowania obostrzeń, przyrost ofiar śmiertelnych nie napawa optymizmem na kolejne miesiące.

 ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koniec z maseczkami. Minister Szumowski wskazał datę
  2. Koronawirus w przedszkolu pod Warszawą. Trzy osoby zakażone. Placówka zamknięta do odwołania
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. Trafili na opuszczoną chatę pośrodku pustkowia w Polsce. Weszli do środka i aż przeszły ich ciarki, niewiarygodne