Koronawirus w Polsce wiadomości. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Sierpnia 2020

Koronawirus w Polsce. Jest coraz gorzej, 13 osób nie żyje, ogromna liczba zakażonych

Koronawirus w Polsce zaczyna budzić coraz większy niepokój. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze wiadomości w sprawie zakażeń. Niestety, padł drugi dobowy rekord. Czy czeka nas powrót do dawnych obostrzeń?

Kryzys epidemiczny w naszym kraju od kilku miesięcy odciska piętno na Polkach i Polakach. Od początku roku zmagamy się też z licznymi obostrzeniami. Prawo i Sprawiedliwości wspólnie z Łukaszem Szumowskim i Mateuszem Morawieckim podejmowali najważniejsze decyzje w sprawie zwalczania epidemii. Zamrożenie gospodarki, zasłanianie ust oraz nosa do nie dawna stanowiły naszą codzienność. Niestety, od kilku dni bijemy kolejne rekordy pod względem ilości zachorowań.

Monika Jaruzelska na łamach Monika Jaruzelska na łamach "Dzień dobry TVN" ujawniła, kim był jej partner. "Po 30 latach dostaliśmy drugą szansę"Czytaj dalej

Koronawirus w Polsce ma się coraz lepiej. Wiadomości z Ministerstwa Zdrowia niepokoją

Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj pobiliśmy kolejny rekord zakażeń. Ogniska zachorowań zaczynają znacznie wpływać na statystyki. Nie tylko na terenie śląskich kopalń panuje największe ryzyko epidemiczne. Główny Inspektorat Sanitarny prowadzi tysiące kontroli na terenie wielu powiatów. Terenów Polski zostały podzielone na żółte i czerwone rejony. Wiadomości przekazane kilka minut temu przez Ministerstwo Zdrowia zaczynają zdumiewać. Po raz kolejny aż 900 osób otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Jeśli nie dokonaliście przelewów przed weekendem, możecie mieć kłopoty. Poważne utrudnienia w PKO BP, Santanderze, mBanku, ING i GetinJeśli nie dokonaliście przelewów przed weekendem, możecie mieć kłopoty. Poważne utrudnienia w PKO BP, Santanderze, mBanku, ING i GetinCzytaj dalej

W ostatnim czasie Łukasz Szumowski zrezygnował ze sprawowania swojej funkcji. Chwilę przed byłym już przedstawicielem Rady Ministrów dymisję złożył też wiceminister zdrowia. Obaj padli ofiarą krytyki. Pozostawienie swoich obowiązków przed nadejściem drugiej fali zachorowań zostało odebrane jako akt braku odpowiedzialności za Polskę. "Mamy 900 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: małopolskiego (193), śląskiego (153), mazowieckiego (150), wielkopolskiego (81), łódzkiego (73), pomorskiego (65), podkarpackiego (32), dolnośląskiego (31), opolskiego (29), lubelskiego (23)" - przekazuje Ministerstwo Zdrowia w wiadomości na Twitterze. Resort Adama Niedzielskiego prowadzi szczegółowy wykaz dzienny. Opinia publiczna jest regularnie informowana o ilości zakażeń oraz zgonów. Przekazano też, że w ostatnim czasie aż 13 zmarło w wyniku przegranej walki z koronawirusem. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje wspaniała dziennikarka i posłanka
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Bank ING radzi jak nie stracić pieniędzy z karty. Sposoby są proste, chociaż często o nich zapominamy

Koronawirus w Polsce zbiera swoje żniwa. Pracownicy resortu przekazali szczątkowe informacje na temat zmarłych. Wśród nich są głównie seniorzy, którzy zmagali się z chorobami współistniejącymi. "75-M Wrocław (mieszkaniec śląskiego), 60-K Racibórz, 70-M Tychy, 90-K Kobiór, 85-K Tychy, 77-M Warszawa, 63-K Radom, 73-M Zgierz, 79-K, 91-M i 69-K Kraków, 72-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące" - podaje w wiadomości na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. Obecnie mamy już 61 181 zachorowań. Od początku pandemii zmarło już 1951 osób. 
 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Rząd wydłuża listę zakazów. Wiele osób będzie musiało zmienić plany
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Prawie połowa Polski o krok od czerwonych alterów. Ostrzeżenia są bardzo poważne

Źródło: [Twitter/Ministerstwo Zdrowia]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!