. pxhere.com
Źródło: pxhere.com
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Lutego 2020

W panice przed koronawirusem posuwają się do najgorszego. Gehenna zwierząt

Koronawirus zbiera swe żniwa. I to nie tylko w ludziach, zarażonych tym wirusem. Tragedia dotyka także wiele zwierząt, których właściciele pozbywają się ze swoich domów w okrutny sposób, w panice przed koronawirusem. Chińczycy masowo wyrzucają swoje koty i psy z okien wieżowców. Wszystko to z obawy przed zarażeniem wirusem, którego nosicielem według nich może być ich pupil.

Media społecznościowe i sieć zalewają przykre, wręcz mrożące krew w żyłach zdjęcia martwych kotów i psów na chodnikach i ulicach chińskich miast. Ich właściciele pozbywają się ich z domów w panice przed koronawirusem, który od kilku tygodni straszy mieszkańców Chin, ale i całego świata.

Mały kotek zaatakował pitbulla. Nikt nie spodziewał się takiej reakcjiMały kotek zaatakował pitbulla. Nikt nie spodziewał się takiej reakcjiCzytaj dalej

Koronawirus zbiera swe żniwa. Tragedia dotyka także zwierzęta, wyrzucane przez okna w panice przed zarażeniem

Zdjęcia, jakie trafiają codziennie do internetu, przedstawiają drastyczny widok. Widać na nich zwłoki zwierząt domowych, leżących, niekiedy nawet w kałuży krwi, na ulicach chińskich miast po tym, jak zostały wyrzucone z okien budynków, często z bardzo dużej wysokości. Wszystko to jestem przykrym efektem panującego koronawirusa i obawy właścicieli czworonogów przed zarażeniem.

Jednym z odnotowanych przypadków jest pies, który został znaleziony martwy na ulicy. Jego właściciele wyrzucili go z okna bloku w mieście Tianjin. Kolejnych pięć kotów z Szanghaju również zrzucono z wysokości przez okno, w wyniku czego poniosły śmierć na miejscu. Wiadomo, że na pewno były to zwierzęta domowe, na co wskazywać może chociażby ich czysta sierść i ogólny dobry i zadbany stan, jaki miały za życia.

W lokalnych mediach pojawiają się informacje, mówiące o tym, że zwierzaki wyrzucane są często z najwyższych pięter wieżowców. Ponoszą wtedy śmierć na miejscu, upadając na samochowy lub uderzając o ziemię.

Dlaczego ludzie decydują się na tak brutalne kroki? W Chinach rozprzestrzeniła się bowiem informacja-plotka, że koronawirus może być przenoszony przez zwierzęta. Najbardziej szokujące incydenty i ich częstotliwość nasiliła się po publicznej wypowiedzi doktora Li Lanjuan, który powiedział: "Jeśli zwierzęta domowe miały kontakt z osobą zarażoną koronawirusem, powinny zostać poddane kwarantannie".

Pojawiła się jednak informacja, że telewizja zmieniła nieco słowa uczonego, podając swoim widzom do wiadomości nieco inaczej brzmiące zdanie, że "koty i psy mogą rozprzestrzeniać koronowirusa". Plotka ta w błyskawicznym tempie rozniosła się po Chinach i rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych.

Chcąc walczyć z fałszywą informacją, telewizji wydała oświadczenie: "Nie ma dowodów na to, że zwierzęta domowe, takie jak koty czy psy, mogą zostać zarażone, a tym samym same zarażać koronawirusem".

Jednak niestety, jak to bywa z plotkami i miejskimi legendami, uwierzyło w nie wiele osób i ciężko teraz przekonać ich, że jednak jest inaczej i nie mają powodów do aż takiej paniki, a co za tym idzie, do aż tak radykalnych i brutalnych kroków.

Działacze zapowiadają wyciagnięcie konsekwencji z osób, które dopuściły się tych okrutnych posunięć, uśmiercając w ten sposób swoje zwierzęta. Sprawą ma zająć się policja.

"Mamy nadzieję, że policja jak najszybciej znajdzie zimnokrwistych sprawców, którzy uśmiercili te biedne zwierzęta" - powiedział Keith Guo, rzecznik prasowy PETA Asia w Chinach.

https://imgur.com/7rJdPcY

ZOBACZ TAKŻE:

1. 500 plus do maja 2021 roku i bez dalszego planu. Program nie przynosi efektów

2. Linia lotnicza wprowadza przepisy wyjątkowe. Obowiazkowa odprawa 8 godzin przed odlotem

3. Ku przestrodze, mrożące krew w żyłach nagranie. Kobieta w ciąży wbiegła na tory

4. 500 plus w obecnej formie funkcjonować będzie tylko do przyszłego roku. Niepewny los świadczenia

5. Ksiądz nagradza hojnych parafian. Wiemy, na co wyda datki zebrane po kolędzie

6. Kinga Duda przyłapana, nagranie wyciekło do sieci. W kusej sukience zaczęła robić wyzywające show