. Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Lutego 2020

Media przekazały informacje o koronawirusie w Polsce. Ministerstwo wreszcie zabrało głos

Koronawirus. Nie odnotowano żadnych przypadków osób zakażonych wirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zdementowało medialne doniesienia w czasie konferencji prasowej szefa resortu.

Koronawirus do tej pory pozostawał jedynie potencjalnym zagrożeniem dla mieszkańców Polski i wydawało się, że nam to nie grozi. Jednak wirus ten rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie i dotyczy już kilkunastu krajów na kilku kontynentach. Jeśli chodzi o Europę, pierwsze były Włochy. Teraz pojawiły się pierwsze podejrzenia zarażonych także w Polsce. Jednak zostało to wykluczone podczas oficjalnej konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia.

Super Express: Paweł Królikowski nie żyjeSuper Express: Paweł Królikowski nie żyjeCzytaj dalej

Koronawirus. Nie odnotowano pierwszych przypadków zakażonych w Polsce

Już koło godz. 11 do mediów docierały pierwsze doniesienia o 25-latce, która przyjechała do Łodzi pociągiem z lotniska w Warszawie i z objawami koronawirusa zgłosiła się do szpitala im. Biegańskiego oraz o innych osobach, potencjalnie zarażonych.

O godzinie 13:30 odbyła się oficjalna konferencja prasowa ministerstwa zdrowia, podczas której szef resortu potwierdził brak przypadków osób zakażonych.

Minister zdrowia nie wyklucza jednak, że koronawirus pojawi się w Polsce w najbliższych dniach. Jego zdaniem jest to nieuniknione.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News