Koronawirus: Portugalia z rekordową liczbą ozdrowieńców. (zdj. il.) Engin Akyurt/Pexels.comŹródło: (zdj. il.) Engin Akyurt/Pexels.com
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Maja 2020

Padła rekordowa liczba ozdrowieńców w jednym z krajów. Pozytywne wieści dla każdego

Koronawirus w dalszym ciągu sieje spustoszenie na całym świecie. Wśród docierających do nas przykrych informacji, pojawiają się też takie, które dają nadzieję na wygranie walki z wirusem. Jedną z takich wieści jest szybko wzrastająca liczba ozdrowieńców, jaką odnotowuje się w Portugalii. Te optymistyczne informacje przekazało tamtejsze ministerstwo zdrowia.

W ciągu ostatniej doby w Portugalii odnotowano znaczny wzrost liczby osób, które wygrały walkę z COVID-19. Stwierdzono blisko 10 tys. nowych przypadków ozdrowieńców. Obecnie w tym kraju jest ich już 17 549.

Rybnik. Wyrzuciła 11-miesięcznego chłopca przez okno. Co działo się wówczas w mieszkaniu?Rybnik. Wyrzuciła 11-miesięcznego chłopca przez okno. Co działo się wówczas w mieszkaniu?Czytaj dalej

Koronawirus na świecie: Portugalia z rekordowym wzrostem ozdrowieńców

Dobre informacje płynące z Portugalii przekazała szefowa resortu zdrowia Marta Temido podczas dzisiejszej konferencji w Lizbonie. Według niej już w sobotę liczono na znaczący wzrost wyleczonych. Podkreśliła także, że dzisiejsze wyniki są efektem opublikowanych w ciągu ostatniej doby danych od "znaczącego grona pacjentów", u których powtórne badanie na obecność koronawirusa dało wynik negatywny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sondaż prezydencki, który może zaniepokoić wiele osób. Kto tak naprawdę wygra w drugiej turze?
2. Zakaz podlewania ogrodów coraz częstszy. Czy trzeba się do niego stosować?

Ministerstwo zdrowia w Portugalii między sobotą a niedzielą zanotowało także wyraźny spadek dobowej liczby zarażonych wirusem SARS-CoV-2. Do tej pory dobowy przyrost infekcji był na poziomie 200 osób, natomiast minionej doby odnotowano jedynie 152 zakażenia.

Jak dotychczas najwięcej zgonów notuje się na terenach położonych w północnej części Portugalii. Do niedzielnego popołudnia wskutek infekcji zmarło tam 738 osób. Łączna liczba zmarłych w tym kraju wynosi 1 316.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Premier nie stosuje się do zasad przeciwdziałania pandemii? Morawiecki się tłumaczy
  2. Porażające znalezisko na Białołęce. Kobieta znalazła rozkładające się ciało
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie

Źródło: twitter/Ministerstwo Zdrowia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News