Koronawirus: 50 gości restauracji w Niemczech musi poddać się kwarantannie. (zd.il) pixabay.com/Tama66Źródło: (zd.il) pixabay.com/Tama66
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 24 Maja 2020

Koronawirus w restauracji, kwarantannie poddano ponad 50 osób, zachorował kucharz. Niepokojące doniesienia z Niemiec

Koronawirus, mimo łagodzenia kolejnych restrykcji, wciąż jest dużym zagrożeniem. Jasno pokazuje to przypadek jednej z restauracji w Niemczech, gdzie kilkadziesiąt gości lokalu zostało poddanych obowiązkowej kwarantannie. Okazało się, że wśród klientów lokalu było co najmniej siedem osób zarażonych wirusem SARS-CoV-2.

Z informacji przekazanych przez portal wp.pl wynika, że blisko 50 gości restauracji znajdującej się w mieście Leer (Dolna Saksonia) będzie wymagało odbycia dwutygodniowej kwarantanny. Wśród nich - na terenie lokalu - znajdowało się siedem osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwaNowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwaCzytaj dalej

Koronawirus na świecie: Wirus w restauracji w Niemczech. Zakażony kucharz

Zdaniem miejscowego urzędu zdrowia nie chodzi o pojedyncze przypadki, lecz o "wybuch epidemii, w którym jest jednocześnie kilka zarażonych osób i wiele osób kontaktowych". Według ekspertów ustalenie łańcucha zakażeń będzie bardzo trudnym zadaniem.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Sondaż prezydencki, który może zaniepokoić wiele osób. Kto tak naprawdę wygra w drugiej turze?
2. Jest nowy raport, znamy już najmniej i najbardziej awaryjne auta na drogach. Możliwe, że sam masz jedno z nich

"To ognisko zakażeń wyraźnie pokazuje nam, że epidemia koronawirusa jeszcze nie minęła, wirus może rozprzestrzenić się w dowolnym momencie', przekazał starosta Leer Matthias Groote, cytowany przez wp.pl. Jak wyjaśniał, liczba osób objętych kwarantanną może gwałtownie wzosnąć z uwagi na fakt, że do zakażenia doszło podczas spotkania.

Ponadto w jednym z lokali w miejscowości Jheringsfehn wirusem zaraził się pracujący tam kucharz. Jak pisze niemiecka gazeta "Ostfriesen-Zeitung" przypadków w tym regionie kraju może być więcej. Warto zauważyć, że Dolna Saksonia była jednym z pierwszych regionów w Niemczech, które zdecydowały się o ponownym otwarciu restauracji i barów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Zarażenia w jednostce wojskowej
  2. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. 1 czerwca przełomowa chwila dla tysięcy turystów. Skutki mogą być zaskakujące

Źródło: wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News