Koronawirus jest tematem wielu badań. (Zd. Il.) ATTILA KISBENEDEK/East News
Źródło: (Zd. Il.) ATTILA KISBENEDEK/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 21 Maja 2020

Szczepionka na koronawirusa bezpłatna? Padła pierwsza propozycja

Koronawirus wywołał pandemię, z którą wciąż zmagamy się jako społeczeństwo. Wciąż trwają badania nad wynalezieniem szczepionki na COVID-19. Testowanych jest ponad sto preparatów. Trwają burzliwe dyskusje nad ewentualnym obowiązkiem przyjęcia wskazanego preparatu. Jednak główną uwagę przyciąga potencjalna cena zabiegu.

W Polsce wciąż trwa zażarta dyskusja w sprawie obowiązku szczepień. Wybuch pandemii jedynie zaostrzył spory między ludźmi ze świata nauki, a antyszczepionkowcami. Prace nad preparatem leczącym z choroby muszą wreszcie dobiec końca. Część z nich już jest na etapie badań klinicznych. U ochotników biorących zatrzyki rejestruje się pozytywną odpowiedź immunologiczną. Jeden z kandydatów na prezydenta Polski zaapelował, aby wynaleziona w przyszłości szczepionka była bezpłatna.

Żona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeniŻona Kosiniaka-Kamysza otrzymała odpowiedź na list do Agaty Dudy. Będziecie zaskoczeniCzytaj dalej

Koronawirus: Wciąż brakuje skutecznego sposobu leczenia

Robert Biedroń w ramach swojej kampanii wyborczej udał się na Śląsk. Jednym z projektów Lewicy jest inicjatywa "okrągłego stołu". Jak informuje kandydat, za jej pomocą chce ponad podziałami zwalczać zaistniały kryzys wywołany pandemią koronawirusa. W swoich mediach społecznościowych umieścił wpis, w którym odniósł się do projektów szczepionki na COVID-19. Był to fragment jego wypowiedzi z ostatniej konferencji prasowej w Katowicach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. B. minister nie wytrzymał, gdy zobaczył wpis Krystyny Pawłowicz. Odpowiedź mogła zaboleć
2. Tarcza 4.0 wprowadza wielkie zmiany dotyczące urlopów. Twoje wakacyjne plany mogą się nie udać

Zdaniem Biedronia preparat na wirusa SARS-CoV-2 powinien być w pełni bezpłatny. Tłumaczy, że należy umożliwić dostęp do niego każdemu Polakowi. Wytyka też rządzącym ograniczanie możliwości wykonywania testów na obecność zakażenia. Przypomnijmy, że jest ono leczone jedynie objawowo. Medycy stosują też metodę przetaczania osocza. Z doniesień ze świata nauki wynika, że swoje pozytywne działanie mają też leki na HIV.

koronawirus

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Rekordowa liczba zachorowań w ciągu doby - WHO bije na alarm
  3. Ciężarówka wpadła do rowu. 20 ton mięsa wyleciało na jezdnię
  4. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
  5. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
  6. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
  7. Kiedy spotkamy się swobodnie w większej grupie znajomych? Padł jeden warunek