koronawirus - najnowsze badania naukowców. PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Źródło: PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 13 Maja 2020

Nowy wirus, podobny do SARS-CoV-2 został właśnie odkryty. Przejmujące doniesienia naukowców

Koronawirus wywołujący chorobę Covid-19 wciąż jest tematem wielu badań naukowców, próbujących określić pochodzenie patogenu. Według krążących po świecie licznych teorii spiskowych pojawia się taka, która mówi, że wirus powstał w laboratorium. Zdaniem ekspertów jest to jednak całkowicie błędne założenie.

Informacji na ten temat udziela portal interia.pl. Zdaniem naukowców wirus powstał od nietoperzy, po czym przeniósł się na innego żywiciela zwierzęcego, by po wielu mutacjach być zdolnym zainfekować także człowieka. Najnowsze badania zdają się potwierdzać ustalenia ekspertów na ten temat.

Niepokojące dane podważają słuszność luzowania obostrzeń. Ministerstwo zdrowia właśnie wydało komunikatNiepokojące dane podważają słuszność luzowania obostrzeń. Ministerstwo zdrowia właśnie wydało komunikatCzytaj dalej

Koronawirus SARS-CoV-2 najprawdopodobniej wyewoluował od nietoperzy

Naukowcy odkryli bowiem nowego koronawirusa u nietoperzy, po zbadaniu którego stwierdzili bliskie spokrewnienie z wirusem, z którym mamy obecnie do czynienia.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data
2. Wiceminister wyznał przykrą prawdę dot. naszych finansów. Załamanie nadchodzi, możliwe obniżki pensji

- Od czasu odkrycia SARS-CoV-2 pojawiło się wiele bezpodstawnych sugestii, że wirus powstał w laboratorium. W szczególności stwierdzono, że insercje S1/S2 są nietypowe i być może wskazują na manipulację laboratoryjną. Nasz artykuł pokazuje bardzo wyraźnie, że te zdarzenia występują naturalnie u dzikich zwierząt. Stanowi to mocny dowód na to, że SARS-CoV-2 nie uciekł z laboratorium - podkreśla Weifeng Shi, mikrobiolog z Shandong First Medical University.

Warto zauważyć, że nie oznacza to jednak, że nowo odkryty koronawirus jest identyczny jak ten, z którym zmaga się obecnie niemal cały świat. Najnowsze badania mogą się okazać natomiast bardzo pomocne w określeniu, w jaki sposób SARS-CoV-2 wyewoluował do dzisiejszej postaci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kupowałeś w polskich sklepach internetowych? Natychmiast sprawdź swoje konto bankowe, mogłeś stracić fortunę
  2. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  3. Edyta Górniak niebezpiecznie straszyła internautów. Dostała odpowiedź, której nie mogła się spodziewać
  4. Wierny człowiek Tadeusza Rydzyka wystosował niebezpieczny apel. Miejmy nadzieję, że zostanie potraktowany z przymrużeniem oka
  5. “Ja jestem od traktora do internetu”. Lech Wałęsa w bardzo trudnej sytuacji, szuka nowej pracy
  6. Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 zł

Źródło: interia.pl