koronawirus. wtv
Źródło: wtv
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 12 Maja 2020

Najnowszy komunikat ministerstwa zdrowia nie napawa optymizmem. Rekordowa liczba zakażeń w Polsce

Koronawirus nie odpuszcza. Aż 595 nowych zakażeń zanotowano w Polsce w ciągu ostatniej doby. Oznacza to całkowite zatrzymanie trendu spadkowego.

Drastyczny wzrost ilość zakażeń wirusem SARS-Cov-2 zanotowano dzisiaj w Polsce. Według informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia aż 492 przypadki pochodzą z województwa śląskiego.

Zadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychZadziwiająca scena podczas minuty ciszy w Sejmie. Wielu będzie oburzonychCzytaj dalej

Koronawirus: duże ogniska w kopalniach

Trudna sytuacja w województwie śląskim związana jest z wybuchem bardzo dużych ognisk epidemicznych na terenie kopalni w tym rejonie. Zdaniem ekspertów sytuacja jest bardzo poważna. Choć sami górnicy często przechodzą COVID-19 bezobjawowo to doszło do wielu zakażeń członków rodzin.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niewiele osób wie, kim jest mąż Danuty Holeckiej. Kulisy początku ich związku mogą zadziwiać
2. Rząd na ostatnią chwilę zmienił rozporządzenie. Chodzi o maseczki w restauracjach

Ponadto epidemiolodzy zwracają uwagę, że rząd zbagatelizował tę kwestię i nie zabezpieczył należycie kopalni. Górnicy zjeżdżają pod ziemię w bardzo dużych grupach, upchani ciasno w małych kopalnianych windach. Następnie w podobnym ścisku docierają na przodek wagonikami kolejki. Wspólnie korzystają również z pryszniców. Według niektórych danych sprzyjająca może być również wysoka temperatura, która wycieńcza organizm i czyni go bardziej podatnym na zakażenia.

Jak dotąd zakażenie wirusem odnotowano u 799 górników oraz 650 członkach ich rodzin. Aż 17 proc. przebadanych w wyniku testów przesiewowych wykazało zakażenie.

Załamanie trendu spadkowego może oznaczać częściową rezygnację z wdrażania drugiego etapu odmrażania gospodarki. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia do dalszych postępów w luzowaniu niezbędne jest słabnięcie epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
  2. Przeraźliwa wizja Jackowskiego. Już się zaczęło. Jasnowidz powiedział co stanie się w Warszawie
  3. Kataklizm w centralnej Polsce. Służby odpowiadają na pytania o straty
  4. Kierowca wykrzyczał do pasażerów, że w autobusie może być tylko 21 osób. Ich reakcja zwala z nóg
  5. Dzień Pielęgniarki i Położnej. Dziękujemy bohaterom w szpitalach w całej Polsce
  6. Szumowski wyjawił, jak będzie z maseczkami na wakacje i na plażach w Polsce. Dobitne słowa