Koronawirus atakuje kolejne kraje..
Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Marca 2020

Przykre wieści z Watykanu. Potwierdzono przypadek zakażenia

Koronawirus atakuje kolejne kraje. Tym razem doniesienia o pierwszym potwierdzonym przypadku napływają z Watykanu, o czym poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni.

Jak wynika z informacji dochodzących z Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, pierwszy przypadek koronawirusa w Watykanie został potwierdzony w czwartek 5 marca. Na razie nie ma informacji o osobie zarażonej tym wirusem.

Poruszające do łez zdjęcia rodziny Królikowskiego z pogrzebu. Został pięknie pożegnanyPoruszające do łez zdjęcia rodziny Królikowskiego z pogrzebu. Został pięknie pożegnanyCzytaj dalej

Koronawirus atakuje kolejne kraje. Teraz przykre wieści płyną z Watykanu

W związku z pierwszym potwierdzonym przypadkiem koronawirusa w Watykanie, zamknięte zostały tymczasowo wszystkie ośrodki medyczne na terenie państwa Watykan i są dezynfekowane.

"Dzisiaj rano zostały czasowo zawieszone wszystkie usługi ambulatoryjne Dyrekcji Służby Zdrowia i Higieny Państwa Watykańskiego, by móc zdezynfekować pomieszczenia w następstwie pozytywnego przypadku Covid-19 stwierdzonego wczoraj u pacjenta" - powiedział Matteo Bruni, rzecznik Stolicy Apostolskiej, którego słowa cytuje rzymski dziennik "Il Messaggero".

Władze Watykanu informują, że w związku z wystąpieniem pierwszego przypadku koronawirusa, wprowadzono przewidziany w takich sytuacjach protokół. Stolica Apostolska poinformowała o sytuacji włoskie władze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. WP: Agata Duda wywierała presję na mężu. Domagała się zmian w TVP
2. Pendolino z chorymi pasażerami zatrzymane w Warszawie

Włochy są pierwszym krajem w Europie, w których wykryto koronawirusa i zarazem jednym z najbardziej dotkniętych tym problemem. Stwierdzono tam bowiem jak dotąd już 3858 przypadków zakażenia i 148 zgonów. Wyleczono zaś 414 pacjentów.

Włoskie media spekulują, że w związku z pierwszym potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronowirusem, Watykan będzie musiał zaostrzyć środki bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Kontrolerzy mogą niebawem zapukać do twoich drzwi. Jest na nich sposób
  4. U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa
  5. Jolanta i Piotr marzyli o ślubie. Sąd był nieubłagany
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby