Koronawirus zbiera żniwo i sieje postrach. Grozi nam jednak groźniejszy szczep wirusa.. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 5 Maja 2020

Naukowcy zidentyfikowali nowy szczep wirusa. Ma być bardziej niebezpieczny

Koronawirus zbiera żniwo i sieje postrach. Jak się okazuje, może niestety grozić nam jeszcze bardziej niebezpieczny szczep wirusa od tego z początku pandemii. Ostrzegają przed nim naukowcy z Narodowego Laboratorium Los Alamos. Mamy czego się bać?

Jak wynika z nowych badań przeprowadzomych przez naukowców z Narodowego Laboratorium Los Alamos, grozi nam nowy szczep wirusa SARS-CoV-2. Badacze zidentyfikowali jeszcze groźniejszą jego odmianę. Zdaniem naukowców ma on obecnie dominować na świecie i być bardziej zaraźliwy niż ten z początku pandemii. O sprawie informuje m.in. portal Radia Zet.

Minister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykachMinister zdrowia ujawnił porażające dane. Zakażonych w Polsce może być znacznie więcej niż w statystykachCzytaj dalej

Koronawirus sieje postrach. Wg naukowców grozi nam groźniejszy jego szczep

"Nowy szczep koronawirusa pojawił się w Europie w lutym. Następnie szybko migrował na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych. Od połowy marca jest dominującym szczepem na całym świecie" - pisze "Los Angeles Times".

Naukowcy z Narodowego Laboratorium Los Alamos ostrzegają przed jego zdolnością szybkiego rozprzestrzeniania się oraz przed tym, jak bardzo może być groźny. Dodatkowo ludziom może grozić druga infekcja po pierwszym ataku choroby.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Możliwe ponowne ograniczenia w przemieszczaniu się. Minister zdrowia nie ma najlepszych wieści
2. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

"Ta historia jest niepokojąca, ponieważ bardzo szybko pojawiła się zmutowana postać wirusa, która w marcu stała się dominującą postacią pandemiczną na całym świecie" - napisała na Facebooku Bette Korber, biolog obliczeniowy z Los Alamos.

Badacze w swoim raporcie przekazali światu, że odczuli "pilną potrzebę wczesnego ostrzeżenia", aby wszelkie szczepionki i leki na koronawirusa, które są obecnie opracowywane na całym świecie, były skuteczne także przeciwko zmutowanym odmianom wirusa, takim jak ten nowy szczep. Trzeba być bowiem przygotowanym na każdą ewentualność oraz mieć świadomość zdolności wirusa SARS-CoV-2 do mutacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowa rzeczywistość dla pracowników. W każdej chwili pracodawca może zwolnić Cię przez maila
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Co tam się wydarzyło? Alarmy bombowe w polskich galeriach handlowych, doszło do ewakuacji
  4. Plany wyborcze Kaczyńskiego jednak się nie sprawdzą? Padł nowy termin, jest najbardziej prawdopodobny
  5. Tragiczne doniesienia ze Śląska. 4-miesięczna dziewczynka uratowana w ostatniej chwili, była ofiarą okropnych czynów
  6. Zmarł ceniony Polak. Tragiczne wieści z Rzymu

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl / Los Angeles Times