koronawirus. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/EastnewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Sierpnia 2020

Popełnialiśmy kardynalny błąd, nic o tym nie wiedząc? Naukowcy ostrzegają, chodzi o bezpieczeństwo

Koronawirus w naszym kraju zaczyna przybierać na sile. Wraz z rozwojem pandemii zaczęło narastać wiele niejasności w sprawie ryzyka zakażenia w komunikacji miejskiej. Radio Zet przytoczyło badania, które rozwiewają wszelkie wątpliwości.

Prawo i Sprawiedliwość musiało podjąć wiele pilnych decyzji w związku z kryzysem epidemicznym. Rada Ministrów nałożyła na nas wiele obostrzeń. Łukasz Szumowski do dziś jest osobą mającą największy wpływ na podejmowane kroki w sprawie koronawirusa. Po uspokojeniu sytuacji rząd zezwolił na poluzowanie części obostrzeń. Niestety w ostatnich dniach ponownie odnotowujemy drastyczny przyrost osób zakażonych wirusem. Szczególnie niepokojąca sytuacja ma miejsce w komunikacji miejskiej. Polacy przestają stosować się do obowiązujących przepisów.

Co dalej z ruiną domu i życiem bohaterki programu Katarzyny Dowbor Co dalej z ruiną domu i życiem bohaterki programu Katarzyny Dowbor "Nasz nowy dom"? Najnowsze doniesienia w sprawieCzytaj dalej

Koronawirus w komunikacji miejskiej? Media informują o podwyższonym ryzyku

Obowiązek noszenia masek, utrzymywania dystansu społecznego, czy też dezynfekcji rąk stał się codziennością niemal każdego Polaka. Zwłaszcza na terenie zamkniętych pomieszczeń powinniśmy stosować się do zasad reżimu sanitarnego. Dotyczy to zwłaszcza autobusów, tramwajów oraz pociągów. Doktor Shengjie Lai przeprowadził ważne badanie w sprawie koronawirusa w komunikacji miejskiej. 

Beata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręceBeata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręceCzytaj dalej

Radio Zet przedstawiło wyniki badań w sprawie zakażeń w komunikacji miejskiej. Rozgłośnia wskazuje, że analizie poddano okres od 19 grudnia 2019 do 6 marca 2020. W pracach udział wzięło 2 334 chorych. Wywoływali oni dalszą transmisję koronawirusa. Należy dodać do tego 72 000 osób będących w kontakcie z chorym. Czas podróży pociągiem, który był miejscem badań, oscylował wokół 8 godzin. Eksperci wykazali, że godzinna jazda przy zachowaniu metrowego odstępu powinna chronić przed ryzykiem. Radio Zet przytacza jednak, że po dwugodzinnym kontakcie nawet przy odstępie 2,5 metra występuje duża szansa na zachorowanie. Osoby będące obok zakażonego były najbardziej zagrożone. Redaktorzy tłumaczą, że przeciętnie aż 3.5 procent z nich otrzymywało dodatni wynik testu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Wyższe opłaty za abonament. Znamy kary dla niepłacących, za jeden odbiornik setki złotych

Koronawirus wciąż jest tematem wielu badań. Doktor porwadzący prace nad zakażeniami w komunikacji miejskiej przedstawił swoje wnioski - Choć istnieje podniesione ryzyko transmisji COVID-19 w pociągach, zajmowane miejsce oraz czas podróży w odniesieniu do kontaktu z zainfekowaną osobą mogą oznaczać dużą różnicę w zagrożeniu. Wyniki sugerują, że w czasie pandemii COVID-19 ważne jest ograniczenie zagęszczenia pasażerów, a także promowanie osobistej higieny, stosowanie zasłon na twarzy i być może pomiary temperatury przed wsiadaniem do pociągu - mówi kierujący badaniem dr Shengjie Lai. Jego wypowiedź przytoczyło Radio Zet.

Do nie dawna przekazywano informacje o utrzymywaniu jednego metra odstępu społecznego. Dziś okazuje się, że pod pewnymi warunkami odległość ta może nie wystarczyć. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Po wejściu do Biedronki mocno się zdziwisz. Już niedługo będą zmiany w sklepach
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  7. Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejsca

Źródło: [Radio Zet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!