. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Marca 2020

Ministerstwo Zdrowia potwierdza: Pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce

Koronawirus w Polsce. Informację potwierdza minister zdrowia. – Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce – przekazał Łukasz Szumowski. Zarażeniu uległ mężczyzna z Zielonej Góry.

Pilna konferencja Ministerstwa Zdrowia odbyła się dziś o 8 rano.

Obecność azjatyckiego wirusa w Polsce została oficjalnie potwierdzona przez Łukasza Szumowskiego. – Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce – przekazał minister.

Zdjęcia mówią same za siebie. Rydzyk wydaje nasze pieniądze bez zastanowieniaZdjęcia mówią same za siebie. Rydzyk wydaje nasze pieniądze bez zastanowieniaCzytaj dalej

Koronawirus potwierdzony w Polsce

– To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze – powiedział Szumowski i zaznaczył, że pacjent czuje się dobrze.

– Osoby, które miały z nim kontakt, zostały poddane kwarantannie domowej – zapewnił podczas konferencji minister zdrowia.

Chory miał skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Ten ocenił, że ryzyko zarażenia wirusem jest bardzo wysokie, wobec czego polecił skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną. Szumowski ocenił, że "wszystko zadziałało książkowo".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Przykre szczegóły pogrzebu Pawła Królikowskiego. Rodzina żegna aktora, detale miejsca i data pochówku
2. Ważna decyzja w związku z koronawirusem. Wyłączą przyciski w autobusach i tramwajach w Warszawie

Przypomnijmy, że już w zeszłym tygodniu Szumowski zaznaczał, że pojawienie się koronawirusa w naszym kraju jest jedynie kwestią czasu. – Mówiliśmy, że ten wirus prędzej czy później się pojawi i tak się stało – powiedział podczas konferencji.

Minister zaapelował o spokój i podkreślił, że wszystko jest pod kontrolą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do giganta
  2. Koniec 500 plus w 2021? Program się nie sprawdził, dalszych planów nie ma
  3. Nie żyje wiceminister. Zmarł były dyrektor Muzeum Wojska Polskiego, prof. dr hab. Janusz Cisek
  4. Na listach poparcia prezydenta znaleziono podpisy zmarłych. PKW zawiadomiła prokuraturę, chodzi m.in. o Ligę Obrony Suwerenności
  5. Papież Franciszek został przebadany pod kątem koronawirusa. Miał dreszcze od gorączki i silny kaszel
  6. Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu

Źródło: TVN 24 / WP

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News