Koronawirus. Duży wzrost zachorowań w województwie łódzkim.. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 3 Czerwca 2020

Śląsk już nie jest miejscem z największą liczbą zakażeń. Najnowsze, przykre dane Ministerstwa Zdrowia

Koronawirus nie budzi dziś już takiej grozy jak przed dwoma miesiącami, jednak sytuacja nadal pozostaje poważna. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 142 przypadkach zakażenia. Z najnowszego raportu resortu wynika ponadto, że najgorzej wygląda obecnie sytuacja w województwie łódzkim.

"Mamy 142 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem", czytamy w najnowszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Odnotowane przypadki dotyczą województw: łódzkiego (54), śląskiego (31), mazowieckiego (28), małopolskiego (8), dolnośląskiego (7), podlaskiego (5), świętokrzyskiego (4), opolskiego (3), kujawsko-pomorskiego (1), lubuskiego (1). Dość niespodziewanie Śląsk przestał być zatem, jak się zdaje, regionem najsilniej dotkniętym obecnie epidemią.

Mieszkaniec Wrocławia wszedł do swojej łazienki i zamarł. Zwierzę uciekło, ale odłowiła je straż pożarnaMieszkaniec Wrocławia wszedł do swojej łazienki i zamarł. Zwierzę uciekło, ale odłowiła je straż pożarnaCzytaj dalej

Koronawirus. 13 nowych ofiar

Resort przekazał ponadto, że w wyniku zakażenia śmierć poniosło kolejnych 13 osób. Przypadki ofiar śmiertelnych dotyczą mieszkańców Wrocławia, Legnicy, Kędzierzyna-Koźle, Przemyśla, Radomia oraz Warszawy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiający wyciek z najbliższego otoczenia Kaczyńskiego. Na Nowogrodzkiej robi się gorąco
2. Rusza nowy program wsparcia dla wybranych Polaków. Można otrzymać do 5 tysięcy

Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia

Do raportu należy jednak podejść z pewną ostrożnością. Jeszcze nad ranem Śląsk przodował bowiem w liczbie nowych pozytywnych testów na obecność wirusa, a MZ informowało o 78 zakażonych na terenie województwa. Sytuacja wydaje się zatem dynamiczna.

Liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 24 687. Z danych zarządzanego przez Łukasza Szumowskiego Ministerstwa Zdrowia wynika, że zmarło 1 115 z nich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent zapowiedział wielką inwestycję. 150 tysięcy miejsc pracy, skorzystają z niej miliony Polaków
  2. Premier podał smutną wiadomość. Nie żyje wielki Polak. Śmierć przyszła nagle
  3. Jolanta Kwaśniewska po raz pierwszy publicznie poparła jednego z kandydatów na prezydenta. Powiedziała coś, co zaskoczyło wszystkich
  4. Kardynał Stefan Wyszyński wolałby to ukryć? Lokalna społeczność wspomina, jak targał dziewczęta za włosy i wiele innych
  5. Danuta Holecka chciałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej ukochane dziecko wołało o pomoc
  6. WHO nagle zmienia zdanie. Chodzi o maseczki

Źródła: twitter/Ministerstwa Zdrowia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News