Mąż Kory zdobył się na wstrząsające wspomnienie z jej dzieciństwa. facebook.com/kamil.sipowicz
Źródło: facebook.com/kamil.sipowicz
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Grudnia 2019

Mąż Kory przerwał milczenie po latach. Przeszywające wyznanie

Kora Jackowska to jedna z największych, najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistek. Liderka legendarnego Maanamu zmarła ponad rok temu. Artystka odeszła z tego świata po długiej walce z rakiem. Odbiło się to na ustach wszystkich, media zalała fala tej przykrej informacji, Polacy nie kryli smutku i żalu, a na pogrzeb przybyło tysiące osób. Jej śmierć bardzo przeżył także mąż Kory, który wciąż nie może pogodzić się ze stratą ukochanej i często o niej wspomina.

Mąż Kory - Kamil Sipowicz, wciąż jest w żałobie i ciężko mu otrząsnąć się po stracie najbliższej osoby. Artystka często mu się śni, cały czas wracają także wszelkie wspomnienia, i te piękne, i te przykre, w tym różne tajemnice Kory, o których wie niewiele osób. Niektóre z nich można wyczytać z wielu bardzo osobistych tekstów piosenek artystki. Kamil Sipowicz stale myśli o żonie - i jako kobiecie, i jako artystce, oraz o jej twórczości, a także o trudnym dzieciństwie.

Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treśćSłowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treśćCzytaj dalej

Kora miała bardzo ciężkie dzieciństwo

Ostatnio Kamil Sipowicz wybrał się do Krakowa - rodzinnego miasta Kory. Odwiedził miejsce, w którym się wychowała. Przykre wspomnienie wróciło, znał je dobrze jako jej mąż. I zdecydował się na to przeszywające wyznanie. Kora miała niezwykle ciężkie dzieciństwo. Jako dziecko dużo przeszła, musiała mierzyć się z biedą i nędzą, pierw w rodzinnym domu, a później w sierocińcu.

- "Byłem niedawno w Krakowie. Pojechałem na ulicę Grottgera, gdzie w dzieciństwie mieszkała. Popłakałem się, bo dotarło do mnie, że to piękna, secesyjna kamienica z wielkimi apartamentami, a Kora żyła w piwnicy" - wyznał poruszony Kamil Sipowicz.

- "Przedzielali tę piwnicę kocem. Była piątym dzieckiem. Miała starego, schorowanego ojca. Matka była chora na gruźlicę. Nie udźwignęła ciężaru i wysłała ją do domu dziecka, jednego, drugiego... "- wspomina dalej Kamil.

Piosenkarka miała zaledwie trzy latka, gdy została rozdzielona z rodziną. Doszło do tego z powodów finansowych i zdrowotnych matki. To odcisnęło na niej ogromne piętno i miało duży wpływ na jej późniejsze, dorosłe życie oraz twórczość. Wdowiec, oprócz rodzinnego Krakowa, odwiedził także miejscowości przypominające mu ich wspólne, radosne chwile.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jarosław Kaczyński wybudził się z narkozy. Miał gości

2. Poznajecie ją? Nastolatka wyszła z domu we wtorek. Może przemieszczać się z 50-letnim mężczyzną

3. Emerytury mogą być wyższe w grudniu. W życie wchodzą nowe limity

4. Były dziennikarz TVN Kamil D. znowu zatrzymany. Ale tym razem za coś innego

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Dopiero po ślubie zobaczył swoją żonę bez makijażu. Jego reakcja powala, upokorzył ją w okrutny sposób