Kora Jackowska. Youtube.com/biuroliterackie
Źródło: Youtube.com/biuroliterackie
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 9 Stycznia 2020

Poruszające, ostatnie słowa Kory Jackowskiej. Powinien usłyszeć je każdy

Kora Jackowska zapisała się w historii polskiej muzyki wielkimi literami. Próżno szukać drugiej artystki, łączącej tak ogromny talent z niepowtarzalną charyzmą. Piosenkarka, w odróżnieniu od wielu muzyków młodego pokolenia, nigdy nie bała się mówić o sprawach ważkich społecznie i politycznie. Dało się te we znaki w jej ostatnich, wypowiedzianych w mediach słowach.

Kora nie bała się zabierać głosu w ważnych sprawach. Dowodziła tego wielokrotnie, mówiąc o tym, że była molestowana przez księży czy krytykując polski kościół. Zapisała się również, jako wyjątkowo ważna postać dla środowiska LGBT. Naturalnie, nie wstrzymywała się przed krytykowaniem polityków i podejmowanych przez nich decyzji.

Wyznał przykrą prawdę. Kucharz Elżbiety II odniósł się do sprawy odejścia Meghan i Harry`egoWyznał przykrą prawdę. Kucharz Elżbiety II odniósł się do sprawy odejścia Meghan i Harry`egoCzytaj dalej

Kora miała w sobie coś, czego brakuje młodemu pokoleniu, niezależnie od poglądów politycznych. Ponad obawę o utratę intratnych kontraktów czy zaszufladkowanie, stawiała potrzebę wyrażania tego, co myśli.

Kora Jackowska w ostatnim wywiadzie nie bała się oceny

Ostatniego wywiadu artystka udzieliła na łamach tygodnika Newsweek w 2017 roku. Jednym z tematów, jakie wdarły się w rozmowę, była polityka.

- Władza rozwala mój kraj. Partia zawłaszcza państwo. To niszczenie mojego szczęścia na finiszu życia. To wszystko, w co wierzyłam i na co pracowałam; Kaczyński to psuj. Wielki narodowy psuj. Mówimy, że jest inteligentny, że czyta książki. No może i czyta, ale inteligentny człowiek nie niszczy dobra i piękna. Nie hołduje brzydocie - powiedziała Kora.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Autokar spadł w przepaść, 20 osób zginęło, 24 ranne. Tragiczne wiadomości zza granicy

3. Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

4. Leszek Miller ujawnił kulisy startu Magdaleny Ogórek w wyborach. Mocne słowa

5. Polityk PiS kpi z Pawła Adamowicza. Miał zataić dochody

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI